Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kotlebova samolikvidácia

25.02.2015 | Marián Leško

Diskusia (12 reakcií) Pravidlá diskusie

25.02.2015 | Divák 2

Zase jeden zrozumiteľne napísaný komentár.
Zaujímalo by ma, či majú "viaceré zdroje" z kraja informácie aj o tom, ako hodnotia Kotlebovi voliči jeho pôsobenie vo funkcii. Predpokladám (dúfam), že dokázané ryžovanie na funkcii strhne z Romobijcu aureolu, a urobí z neho len ďalšiu sviňu pri koryte. Keby niekto dokázal hodnoverne spracovať tento možný posun voličských nálad, poslanci by sa nemohli vyhovárať na strach z toho, že z predsedu urobia martýra. Už by mohli argumentovať len tým strachom.

26.02.2015 | alf1

"Vďaka podnetom poslanca Miroslava Beblavého už dva mesiace vieme, čoho sa M. Kotleba ako verejný funkcionár dopustil"
no prosil by som zopakovat, cohoze sa to ten kotleba dopustil. udajne mal ako verejny funkcionar este aj zivnost. no tragedia... verejny funkcionar nemsie popri fleku podnikat. v poriadku, suhlasim. ak je to teda pravda. ale kotleba predsa tvrdi, ze je to klamstvo, tak co s tym? no nic, treba si to overit.
ale co to? Číslo živnostenského registra: 620-25746. Obchodné meno Mgr. Marian Kotleba - KKK - ANGLICKÁ MÓDA IČO 43277080
Miesto podnikania 97401 Banská Bystrica, Lazovná 36 Podnikateľský subjekt má pozastavenú činnosť.
"http://www.zrsr.sk/zr_vypis.aspx?ID=4&V=­A
nieco nesedi. tak kto tu klame, kto tu z nas vyraba volov? no a konecne, co toto? tak moze mat verejny funcionar ksefty ci nemoze? alebo ako ktory? statny ano, regionalny nie? alebo ako to teda je, kto nam tu stale vymeta hlavy? aha:
http://orsr.sk/hlad...+&MENO=Pavol&SID=0&T=f0
aha:
http://orsr.sk/hlad...
a teraz co? no asi nic, ze...

26.02.2015 | Zdravy_rozum

Vadi im lebo Kotleba urobil:
- Zákaz kyanidovej ťažby zlata. Trvaním na zákaze ťažby zlata kyanidovou metódou priamo v územnom pláne sme donútili vládu prijať novelu banského zákona, čím sme pred kyanidovou hrozbou ochránili obyvateľov v okolí Detvy a Kremnice.
-Splatili sme záväzky voči
dopravcom SAD Zvolen a SAD Lučenec za roky 2012 a 2013 v celkovej výške 9,16 milióna eur, ktoré ako výsledok hospodárenia kraja po sebe zanechal bývalý predseda Maňka.
- Zníženie zadĺženosti kraja. Predseda BBSK Marian Kotleba odmietol ďalšie zadlžovanie kraja a vydal sa cestou šetrenia a splácania úverov predošlých županov. V roku 2014 preto okrem splatenia záväzkov voči dopravcom BBSK splatil ďalších takmer 5,8 milióna eur, čo je najvyššia suma istiny úverov, ktorú za jeden rok BBSK v celej svojej histórii dokázal splatiť. Zadĺženosť kraja tak klesla z 45,3 miliónov eur na 39,5 miliónov eur.
- Zníženie výdavkov Úradu BBSK. Prijatím racionalizačných opatrení na Úrade BBSK sme výdavky úradu oproti roku 2013 znížili o viac ako 2,5 miliónov eur.
- Záchrana 11 miliónov eur. Marian Kotleba pre kraj úspešne vybojoval takmer 11 miliónov eur. Ide o sumu, o ktorú zastupiteľstvo
chcelo znížiť nájomné pre súkromnú spoločnosť AGEL SK. Predseda BBSK rozhodnutie zastupiteľstva neakceptoval, a pre kraj nevýhodný dodatok k nájomnej zmluve ani napriek obrovskému tlaku nepodpísal. Aj v tomto predseda BBSK Marian Kotleba ukázal, že vždy bude chrániť záujmy obyvateľov kraja a nie záujmy súkromných spoločností a lobistických skupín.
Ekonomika kraja:
- Najlacnejší nákup soli. Posypovú soľ sme nakúpili najlacnejšie zo všetkých inštitúcií na Slovensku. Kým za predsedu Maňku sa táto soľ kupovala po 128 eur za tonu, za predsedu Kotlebu BBSK nakúpil soľ po 85 eur za tonu, čím sme len za rok ušetrili 462-tisíc eur. Ako prvá inštitúcia na Slovensku sme túto soľ nakúpili na Komoditnej burze, čím sme eliminovali všetky korupčné možnosti alebo kartelové dohody. Len pre zaujímavosť uvádzame,
že v čase, kedy BBSK nakupoval soľ po 85 eur za tonu, Národná diaľničná spoločnosť tú istú soľ kúpila za 169 eur za tonu. Pri nákupe v objeme rádovo desaťtisícov ton je rozdiel 84 eur na tonu znamením toho, že pravdepodobne všade okrem BBSK sa pri nákupoch posypovej soli rozdeľujú obrovské provízie.

26.02.2015 | Roman Kanala

Toto je všetko zaujímavé, tie fakty som nepoznal. Takže Kotleba je lepší hospodár na zverených prostriedkoch, ako bol boľševik. Ale nič nemenia na tom, že vo vzťahu k vlastnému vrecku Kotleba porušuje zákon a robí to dlhodobo a trvale.

26.02.2015 | PaloK

Lebo banda zaprdených komunistov a moderných "pravičiarov" to nerobí, že? Oni okrem toho stíhajú plniť okrem vlastných vreciek predovšetkým vrecká cudzích firiem. A to im na ňom vadí.

30.05.2015 | alf1

roman, veris tomu? lebo ja nie. zakladna logika:
striehnu na neho ako supi. priam sa trasu, aby na neho nieco vyhrabali. ak by to bola pravda, uz ma davno na krku estebakov a cervenu sudnu uderku, ako keby si to nepoznal...
inak mi je dost volny, ale to hore vyssie su fakty.
no a to vyssie ako alf1 nie som ja, len sa na tom zabavam. ako mi niekto robi popularitu. budu premie za trollovanie, kedze ma za to soros plati :-))))))))

26.02.2015 | Zdravy_rozum

Kým v iných samosprávnych krajoch z peňazí daňových poplatníkov kupujú pre predsedov luxusné vozidlá, predseda BBSK Marian Kotleba sa uskromnil. Jazdí prevažne na obyčajnom Suzuki SX4 s nadobúdacou cenou 11.990 eur. Marian Kotleba tak ukazuje príklad hodný nasledovania.
Na najdrahšom vozidle jazdí predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo (SDKÚ-DS), ktorý si doprial limuzínu za takmer 116-tisíc eur. Predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš používa vozidlo v hodnote takmer 95-tisíc eur. Nitriansky predseda Milan Belica (Smer-SD, SDKÚ-DS, KDH) jazdí na vozidle za viac ako 89-tisíc eur. Predseda Košického samosprávneho kraja Zdenko Trebuľa (Smer-SD) používa auto za viac ako 81-tisíc eur. Úrad BBSK ušetril aj tým, že na pokyn Mariana Kotlebu dal prerobiť 7 áut na plynový pohon, čím sa ušetrí 40 percent nákladov na pohonné hmoty.
Ing. Mgr. Marian Kotleba, napriek tomu že je jedným z ôsmych legitímne zvolených županov, sa za celý rok ani raz nedostal do živého vysielania žiadnej televízie.

26.02.2015 | Divák 2

Klobúk dole, ako to máte na úrade všetko zistené. Leškov komentár však nehovoril o vozovom parku krajských predsedov, ktorý bol nadobudnutý legálne, ale o možnom porušení zákonov jedného konkrétneho župana.
"Zdravý_rozum", pred použitím zatrepať :-)

26.02.2015 | vladimirgurtler

keby takýto komentár napísal pán Leško pred 6 týždňami, tak by som chápal, že výchádza zo zavázajúcich, chybných a nesprávnych podnetov Beblavého a neznalosti veci….keď to napíše p. Leško teraz, keď už sú známe fakty, ako je uvedené v tomto videu, tak to je naozaj na zamyslenie p. Leško.

VIDEO: https://www.youtube...

JUDr. Vladimír Gürtler
hovorca Banskobystrického samosprávneho kraja


Námestie SNP 23
974 01 Banská Bystrica
+421 911 177 007
vladimir.gurtler@bbsk.sk
www.bbsk.sk

26.02.2015 | Roman Kanala

http://nazory.pravda...

09.03.2015 | alf1

roman, a co ak je vsetko inak? alebo aspon polovica. a nie tak, ako to prezentuje organ uv k§§mer pravda.

09.03.2015 | Roman Kanala

Nuž ja som si z toho článku vzal to, že nie je dobre meniť pravidlá kvôli každej blbosti, ktorá sa nám nepáči, lebo to skončí ako vo Francúzsku. Legislatívny guláš, legislatívne peklo. Administratívny guláš, administratívne peklo. Daňové peklo. Peklo.

Aj po bití Cigánčiat v Košiciach, keď ich policajti vzali po lúpeži spáchanej na starenke. Mnohí konanie policajtov schvaľovali. Ja hovorím, nie je dobre hodiť do koša ústavu kvôli pár Cigánčatám. Aj tie decká majú práva a nie je dobre ich mučiť a ponižovať. Napokon ústavu hodil do koša súd, keď nepripustil video ako dôkaz... Zvoľa súdu nie je dobrý signál. Zvoľa súdu potom nastane aj vtedy, keď chránia organizovaný zločin, lebo súdy sa správajú trhovo, mafiáni dobre platia a sudcovia potrebujú vreckové.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.