Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rožňavský unikát neostal na ocot

28.02.2015 | Ivan Haluza

Diskusia (1 reakcia) Pravidlá diskusie

28.02.2015 | Roman Kanala

Dobrý článok. Presne takto to bolo. Kaltenecker chcel zaradiť vyššiu rýchlosť a nečakať, kým sa kapitalizuje sám. A tak prepustil väčšinu finančníkom, pre ktorých je pivo rovnaké aktívum, ako slnečné elektrárne alebo hocičo iné. Potom prišli ťažké roky, pozatínali sa sekery v sociálke, v meste, a tak rôzne. Držme chlapovi palce, už pochopil, že musí mať majoritu, ak nechce zle skončiť kvôli počasiu vonku, ktoré nebude vedieť ovplyvniť.

Kaltenecker robí niektoré pivá stále, niektoré len sezónne. V zime varí aj ťažké vysoko prekvasené ležiaky, v lete skôr ľahšie, osviežujúce pivká. Robí aj vzácne špeciály s mimoriadne vysokým alkoholom. Občas sa tam zastaví autobus-dva Čechov a tí to tam zbožňujú. Kaltenecker je pri výpadovke Lučenec-Košice pri benzínovej stanici Shell, je ľahké ho nájsť podľa vežičky.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.