Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Sberbank podľa Lidoviek hľadá kupca

25.02.2015, 10:22 | lehu | jz | xm | hai | © 2015 News and Media Holding

Aktuality Slovensko

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Ekonomika

Zima z pracovných miest neubrala

Miera nezamestnanosti evidovanej na úradoch práce v januári síce vzrástla, jej zvýšenie však bolo nižšie, ako býva počas zimy zvykom. Po sezónnom očistení tak podiel ľudí bez práce pokračoval v poklese. Podľa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny dosiahol podiel uchádzačov o zamestnanie okamžite schopných nastúpiť do zamestnania 12,39 percenta, podiel všetkých uchádzačov 14,08 percenta. To je o 1,2, respektíve 0,8 percentuálneho bodu menej ako v rovnakom období vlaňajška. Pozitívnemu vývoju pomohol najmä nižší prítok nových nezamestnaných do evidencie úradov, napríklad zo stavebného sektora, ktorý počas mrazov utlmuje produkciu. Zároveň rastie počet voľných pracovných miest: za rok sa zdvojnásobil na viac ako šesťtisíc a dosiahol šesťročný rekord. V najbližších mesiacoch by miera nezamestnanosti mala klesnúť na pokrízové minimum.

Zima je slabá
(miera nezamestnanosti, %)
Zima je slabá
PRAMEŇ: ÚPSVaR, ŠÚSR

Vasil Biľak večne živý

Na výročie svojej smrti dostal bývalý komunistický pohlavár Vasil Biľak od svojich rodákov z Krajnej Bystrej pomník. Keďže patril medzi signatárov pozývacieho listu pre vojská Varšavskej zmluvy z roku 1968, prakticky okamžite sa stal terčom protestov, dvaja umelci ho pomaľovali červenou farbou a k oficiálnemu nápisu „Pravda ostane pravdou“ pribudol nový: „sviňa“. Spor o to, či išlo o Slováka hodného pocty alebo komunistického zločinca, bude pokračovať: Komunistická strana Slovenska sa rozhodla pomník očistiť a chrániť.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Ekonomika

Súvisiace články

Prečo Panta Rhei vyvoláva strach u konkurentov

Prečo Panta Rhei vyvoláva strach u konkurentov Nájdete v TRENDE

Spojenie najväčšieho kníhkupectva Panta Rhei a najväčšieho vydavateľstva s distribúciou Ikar straší menších vydavateľov 2

Na 3 % v stavebných sporiteľniach môžete zabudnúť

Kotlebova samolikvidácia

Laser Game – elektronický paintball

Korupčného lekára treba udať. A vyhýbať sa mu

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.