Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Príbehy z bezprávneho štátu: Živnostníčka na dne a vytrvalý Angličan

07.04.2016 | Zuzana Petková | Xénia Makarová

Diskusia (8 reakcií) Pravidlá diskusie

07.04.2016 | JAJA11

čo môžeme očakávať od štátu, ktorý bez mihnutia oka prijíma diskriminačné zákony, zákony, ktoré postihnú viac toho čo zaplatí daň, len nesprávnym spôsobom, ako toho, čo ich nezaplatí vôbec....... Demotivujúce prostredie môže viesť k tomu, že podnikatelia budú platiť radšej menej daní a doplatia pri náhodnej kontrole, ako by mali platiť..... nesprávne zaplatenú daň im už nevrátia a vyrúbia nanovo tú istú bez mihnutia oka ....... (týka sa to spotrebnej dane z elektriny)..... najsmutnejšie na tom je to, že sa ani nesnažia napraviť chybu a pri postihovaní v takomto očividne nespravodlivom prípade nezohľadnia nespravodlivosť zákona ...... pokiaľ budeme mať hore politikov, ktorým pôjde hlavne o vlastný prospech a nie o spravodlivý štát, tak sa bude len zhoršovať situácia..... to vidno za tých 27 rokov.... tým hore už nestačí ukradnúť pár tisíc EUR, šplhá sa to k miliónom a prestáva to byť únosné ...... ak budú takto robiť, tak sa môže stať, že príde ďalšia revolúcia a už ani nemusí byť nežná ........ ak si toto, tí čo bezbreho okrádajú štát a tým jeho ľudí, neuvedomia, tak sa im to môže vypomstiť ..... stačí si pozrieť dejiny ....... amorálne spoločnosti skôr či neskôr padli .......

07.04.2016 | Moral Revival

Z môjho širokého okolia sledujem jeden trend. Byrokratická záťaž podnikania naberá také obludné rozmery, že mnohí moji známi aj neznámi nechcú rozširovať svoje podnikanie nechcú zamestnávať, nemajú chuť sa neustále poťahovať s úradmi, okliešťujú činnosti, ktoré sú byrokraticky najviac zaťažené atď, atď. Totižto byrokratická buzerácia je demotivujúci prvok a požierač času a za posledné 4 roky nabrala na intezite s cieľom vydierať, vypaľovať ďalšie "dane" aby bolo čo rozkrádať. Veď stačí len vyjsť z garáže na cestu a už na vás striehne exot čerstvo navlečený do unifomy, ktorý sa každú cenu chce "Pomáhať a chrániť" peniaze z mojej peňaženky........bleee vôbec nemám chuť ani ďalej popisovať tento marazmus. Tento štát zožerie sám seba, nepotrebuje ani ohrozenie z vonka.

07.04.2016 | samorost

co ste si zvolili, to tam mate, dementi ! !
Marne tu vyplakavate, kdyz pricucnuta zberba voli zlodeje a nenazrance, jen aby si zabezpecila svuj jidassky prijem.
---
Podnikatelsky stav je soustavne likvidovany a kazdy se tlaci do statnich nebo pricucnutych firem, tam jsou zabezpecene ISTOTY. Jsem opravdu zvedavy, kdo bude platit tuto zberbu, az se na podnikani kazdy vykasle a pujde se pricucnout ??

07.04.2016 | skorodochodca

nuž ... prachy sú prachy ....
... bol to Mihál zo SaS, ktorý inicioval max vymeriavací základ z 3-násobku na 4-násobok a nechal v šuplíku 5-násobok .... a živnostníkom stanovil postupný nárast vymeriavacieho základu .... predčasným pracujúcim dochodcom zobrali dochodky ...
... bol to Miškov zo SaS, ktorý bol v Rakúsku u kolegu žiadať zníženie minimálnej mzdy pre slovenských občanov ....
... bol to Miškovov zákon, ktorý nútil teplárne nevyrábať elektriku a ísť do straty ....
... bol to Sulík zo SaS, ktorý napočítal platy poslancov tak, aby sa zvýšili - v rámci šetrenia ....
... a súdnictvo nebolo lepšie - spomínajú sa aj roky 2010 a 2011 .... ministerka bojovala s Harabínom ... a zlepšenie prostredia bolo odsúvané .....


07.04.2016 | qwerty28

este aj tie "pasivne prijmy a ich extra zdanenie tusim maju na svedomi. Nehpovoriac o pokusoch dat na to este aj zdravotne odvody.

08.04.2016 | Marian17

Este dobre, ze ste nespomenuli ministrov zo slovenskeho statu v r 1940. Fico je tretikrat pri vlade a vy spominate nieco spred 10 rokov. Pripominam, docasna Radicovej vlada mala podla Fica iba svietit a kurit.
Za tento stav je zodpovedny Fico. Miesto toho, aby sa venoval tomu, za co berie plat, venuje sa ... rozkradaniu statu a tento bordel v sudnictve a policii mu len vyhovuje

07.04.2016 | libertarian

Článok obsahuje ÚŽASNÝ objav : Tento štát škodí občanom.
Ludia, ktorí si toto doteraz NECHCELI priznať - hoci argumentov je habadej - sa tomu čudujú, až ked to dopadne na nich samých. Pokial štát poškodzuje iných ludí, tým ostatným je to jedno.
ŠTAT denno-denne trestá ludí, ktorí NIKOMU neuškodili. Trestá za fajčenie mariánky, trestá za nenosenie prilby na motorke, ale už aj na bicykli, trestá , zakazuje, prikazuje, kontroluje, buzeruje, ......
A ľudia stále znova idú do volieb zvoliť si nových otrokárov - aby im mal kto škodiť.
Ľudia si nezaslužia nič dobré.

07.04.2016 | qwerty28

to sa deje aj inde, vsade dusia obcanov lebo na velke firmy si nikto netrufne a bohati si vzdy najdu daku panamu kde tie peniaze uleju. Platenie dani je len pre chudobnych.

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.