Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dôvera právnych kancelárií teší

13.04.2016, 09:08 | Miroslav Chochola

Názor | Medzinárodné hodnotenia majú síce skvelú reputáciu, slovenskému trhu sú však do istej miery vzdialené. Najväčšou prednosťou firemného rebríčka Právnická firma roka je neustála interakcia, ktorú máme s advokátskymi kanceláriami.

 • Tlačiť
 • 0

Sledujeme ich úspechy i pády, poznáme ich klientov a vieme, ako pracujú. To všetko nám pomáha vyhodnotiť doručené dotazníky s obrovskou starostlivosťou. Zapojenie samotných kancelárií je pre tento rebríček nesmierne dôležité. A tohtoročný záujem nás v dobrom prekvapil.

Rovnako ako vlani sa na hodnotení Právnická firma roka bez výnimky zúčastnili naozaj všetci významní hráči na trhu právnych služieb. Počas uplynulých štyroch rokov sme zrejme dokázali, že si dôveru slovenskej advokácie zaslúžime. Kancelárie nám poskytujú dáta, ktoré verne kopírujú dianie na slovenskom trhu, a my si ich dôveru vážime.

Miroslav Chochola, Epravo GroupZdroj: Maňo Štrauch

Prierezovú cenu v hlavnej kategórii Právnická firma roka pre domácu kanceláriu si odniesla advokátska kancelária Ružička Csekes. Právnickou firmou roka pre medzinárodné kancelárie sa stala Allen & Overy. Obe sú historicky najúspešnejšie, pokiaľ ide o počet ocenení i umiestnenie v rebríčku.

Tento ročník sa z hľadiska kategórií dočkal drobných zmien. Rozšírili sme počet kategórií a po novom sme rozdelili jednu kategórie na dve, čim vznikli dve samostatné kategórie Duševné vlastníctvo a Telekomunikácie, médiá a informačné technológie.

Do budúcnosti uvažujeme, rovnako ako v Česku, o zavedení kategórie Najlepších klientskych služieb. Išlo by o kategóriu pre Transakčné poradenstvo, ktorá by zhrnula prácu v oblasti M&A, financovania a korporátnej praxe. Osvedčenou cenou v Česku je aj cena Pro Bono a CSR. Práve spoločenská zodpovednosť je pre advokátske kancelárie čoraz dôležitejšou témou a veľmi nás potešilo, že vlani nám v Česku kancelárie referovali neuveriteľných 11 100 pro bono hodín. Radi by sme to v budúcnosti oceňovali aj na Slovensku.

Na zostavení rebríčka Právnická firma roka 2016 sa podieľala nezávislá skupina hodnotiteľov z radov firiem a inštitúcií, ktorá mala 117 respondentov, ako aj vydavateľstvo epravo.sk ako nezávislý subjekt dlhodobo monitorujúci činnosť právnikov. Kancelárií, ktoré nám poskytli svoje dáta na hodnotenie, bolo tento rok 56.

Autor je výkonný riaditeľ epravo.sk.

Partneri TREND Špeciálu Právo a advokácia 2016:

Marek & Partners PRK Partners

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 15/2016. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 4,45 €
 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND Špeciál Právo a advokácia

Tagy Názory, Právnická firma roka 2016

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.