Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Poplatky autorským zväzom sú ako výpalné z 90. rokov, sťažujú sa hotelieri

15.05.2016 | Jarmila Horváthová

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

15.05.2016 | qwerty28

dokedy sa bude omielat odvod ako daco nepredstavitelne vysoke a znemoznujuce podnikanie?
Kazdy druhy v hoteli robi nacierno, z tychto penazi sa ziadne dane ani odvody neplatia, to co platia je smiesne nizke (zvysok na ruku), ceny v hoteloch prevysuju ceny v Alpach kde zaplatia zamestnacom 4x tolko, takze schovavat sa za odvody je nezmysel.
Problemom kvazi vysokych odvodov je prave nizka uroven platov, pretoze na ficxne naklady statu sa treba skladat zo zlomku toho co na zapade.

15.05.2016 | sanosano1

A koľkých zamestnancov zamestnávate vy?

15.05.2016 | qwerty28

ziadnych, v case ked su tak smiesne platy, nemam predstavu kto by odo man nejake sluzby alebo kupoval a nemam zaujem o to snazit sa platit zamestnancom menej a menej len aby som sa ja mal dobre. Az sa zacne lepsie platit a ked bude minimalka na urovni minimalnych platov na zapade, potom sa pustim do podnikania a zamestnavania.

15.05.2016 | 1red

krasne ste popísali vlastnú neschopnosť

15.05.2016 | qwerty28

to je zdravy rozum, podla mna lepsie ako podnikat a nemat na chleba ale budem sa tvarit ako CEO.
Ja som si uz par krat preratuval co robit a ci to ma zmysel ale zatial to nevychadza o moc lepsie a nebudem robit od nebidim do nevidim ked klientela nema peniaze. Podnikat budem vtedy ak to bude vyrazne vyhodnejsie ako pracovny pomer. Poznam mnohych co podnikaju a len nariekaju cele dni a vyhovaraju s ana dane a odvody ale keby aj dane a odovdy neplatili aj tak by mali malo penazi pretoze maju slaby obrat. Ale to ludom tazko vysvetlit.

15.05.2016 | Tomas Zelina

ha.. ked bude tak bude ...

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.