Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Hypotéky sú výhodnejšie než v eurozóne

06.06.2016, 05:00 | Ľuboslav Kačalka | © 2016 News and Media Holding

Tohtoročný marec bol z pohľadu hypoték prelomový z viacerých dôvodov. V prvom rade začala platiť novela zákona pri úveroch na bývanie, ktorá zásadným spôsobom zmenila podmienky predčasného odchodu klientov.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

V kombinácii s politikou lacných peňazí a ochotou bánk vstupovať do ostrého cenového súboja to vyvolalo situáciu, ktorú TREND nazval Veľký hypotekárny tresk.

Rok sa pritom začal miernejšie, objemy nových úverov v januári aj februári boli medziročne nižšie, čo zrejme súviselo s vyčkávacou taktikou klientov i sprostredkovateľov. Uragán nastal hneď tretí mesiac v roku, hoci samotná zmena začala platiť až 21. marca.

Priemerná dohodnutá úroková sadzba pri úveroch na bývanie, ktorú zverejňuje Národná banka Slovenska (NBS), klesla v marci po prvý raz v histórii pod dve percentá na 1,95 percenta. Vo februári to bolo 2,30 percenta. Zlacňovanie úverov je rýchlejšie ako v ostatných krajinách a aktuálne to znamená, že slovenské číslo je nižšie ako priemer eurozóny, a to po prvý raz v histórii.

Dočítajte celý článok
Článok je súčasťou prémiového obsahu, vyšiel v týždenníku TREND 20/2016. Ak ste predplatiteľom a článok sa nezobrazuje celý, skontrolujte si prihlásenie a prečítajte si rýchly návod ako získať prístup k digitálnym službám TRENDU.
Vyberte si predplatné od 3,99 €
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika TREND TOP v stavebníctve a realitách

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.