Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Twin City a Rosum, kancelárií pribudne toľko ako za tri roky dokopy

26.05.2016 | Daniel Suchý

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

26.05.2016 | Michal Formánek

Zásada otázka je, ako prestavba autobusovej stanice ovplyvní jej hlavnú funkciu - autobusy.
- bude tam dosť miest pre autobusy - nástupíšť aj parkovania ?
- ako budú dopravne riešené výjazdy zo stanice, aby sa netvorili kolóny, tak ako je to teraz ?
- budú aspoň dva výjazdy pre autobusy namiesto súčasného jediného ?

26.05.2016 | Adrian Gubčo

- 1) Malo by, bude to riešené systémom ako je napríklad na Victoria Coach station v Londýne. Centrálny ostrov so zálivmi, odkiaľ budú nastupovať cestujúci, autobusy budú parkovať po okrajoch prístupových ciest k nástupištiam.
- 2) Stanica bude mať podzemné aj nadzemné parkovanie, podzemné bude spojené cez podzemný kruhový objazd pod ulicou Mlynské Nivy, nadzemné parkoviská budú prístupné z Mlynských Nív, ale myslím, že aj z Páričkovej či Svätoplukovej.
- 3) Budú dva výjazdy pre autobusy, jeden na súčasnom mieste, druhý bude orientovaný do priestoru medzi súčasnou stanicou a budovou VÚB. Zníži to komfort pre peších a čakajúcich na linky MHD v tomto priestore.

26.05.2016 | zakaznik

Tak ako táto firma nevie prevádzkovať dopravu, nevie ani postaviť normálnu stanicu. Podľa toho, čo doteraz zverejnili, sú zastávky medzi VUB a stanicou riešené katastrofálne, bez prechodov pre chodcov.

26.05.2016 | zakaznik

Tak ako táto firma nevie prevádzkovať dopravu, nevie ani postaviť normálnu stanicu. Podľa toho, čo doteraz zverejnili, sú zastávky medzi VUB a stanicou riešené katastrofálne, bez prechodov pre chodcov.

27.05.2016 | citatelTrendu

Práve včera bolo v správach že EÚ sa chystá nalievať ďalšie peniaze do investícií aby sa EÚ nepotácala na hranici deflácie, strašne by pomohlo ak by sa tam podarilo dostať vybudovanie električkových koľají od vajanského nábrežia k AS Nivy. Toto by mala byť priorita ako ministra dopravy, tak mesta, ke´d už developer na to sere.

29.05.2016 | zakaznik

Vaše bludy nie sú v územnom pláne

26.05.2016 | Nicollass

Uz by som rad videl ako bude vyzerat eurovea 2

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.