Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Oknárske kapacity stúpli

18.05.2016, 08:45 | Katarína Šebejová | © 2016 News and Media Holding

Rebríček producentov okien a dverí sa veľmi nezmenil. Na vrchole si svoju pozíciu upevnila spoločnosť Partizánske Building Components – SK zo skupiny Velux, ktorá vyrába strešné okná.

 • Tlačiť
 • 0

Vlani rozšírila závod o novú halu na výrobu kovových komponentov s rozlohou šesťtisíc štvorcových metrov a zväčšila skladovací priestor o 7 500 m2. Počet zamestnancov stúpol o štvrtinu na 455 ľudí a objem produkcie zvýšili o 17 percent. Len trochu pomalšiu dynamiku rastu zaznamenali aj celkové tržby, ktoré sa šplhali k 75 miliónom eur. Pridaná hodnota rástla len mierne, ale hrubý zisk o tretinu, na 2,6 milióna eur.

Rentabilita z neho vyšla 3,5-percentná, podobne ako priemer za celé odvetvie. O percentný bod vyššiu mali Noves okná zo Spišskej Novej Vsi a nad päť percent, čo bolo v rebríčku maximum, ju vytiahla Hesta z Prešova.

Doma je rezerva

Slovaktual, líder v produkcii plastových okien, spustil novú výrobnú halu na ploche 17-tisíc m2 a zamestnal až dvojnásobok, vyše päťsto ľudí. Hrozbu vníma v dostupnosti kvalitného personálu, ktorý sa ochotne prispôsobí novým technológiám, hovorí Ľubomír Majzlan, konateľ spoločnosti. Tržby Slovaktualu vlani presiahli 53 a pol milióna eur. Medziročne stúpli o tridsať percent, čo je takmer 13 miliónov eur. Z toho vyše osem miliónov priniesol vyšší predaj produktov EgoKiefer, ktoré sa vyrábajú v novej hale, o zvyšok sa postaral nárast odbytu ostatných výrobkov Slovaktualu. Približne 45 percent tržieb Slovaktualu pochádza zo Slovenska a Česka, zvyšok je z exportu do iných európskych krajín.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika TREND TOP v stavebníctve a realitách

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.