Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Letecké dni v Sliači dotuje štát, no zisk ide súkromníkovi

26.05.2016 | Xénia Makarová

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

26.08.2016 | Koba

Easy biznis - štát zaplatí takmer všetko a naženie tam zamestnancov armády, z ktorých mnohí by cez víkend nepracovali, ale teraz musia. Organizátor má príjem zo vstupného (ktoré sa každoročne zvyšuje), z prenájmu občerstvovacích stánkov (kde tiež zavládol monopol a môžete si vybrať z jedného druhu párkov a piva)... náklady má na prenájom parkovacích plôch, kyvadlovú dopravu z parkovísk a prípadne na hygienické zariadenia. Vstupenky stoja 13 eur, deti, ZŤP a dôchodcovia 6 Eur, pri priemernej cene 9 eur krát 130.000 účastníkov = 1,17 mil. (bez prenájmu stánkov)
Ale ušetrili sme štátu 100 tis. eur.
Nabudúce bude v trende rozhovor s dotyčným pánom, ako sa má úspešne podnikať. Slovakistan

04.08.2019 | bakker

Netreba Štoxovi závidieť - všetko vymyslel a vybojoval vlastnou hlavou.
Kaščák bude mať výhodnejšie podmienky po nasledujúcich voľbách 2020, keď budú vládnuť liberáli, progresívni a slušní.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.