Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako sme vyhodili 600 miliónov eur na smetisko

30.05.2016 | Ján Kováč

Diskusia (11 reakcií) Pravidlá diskusie

30.05.2016 | LPB

Kedysi sme eurofondy nepotrebovali. Dnes by sme bez nich (vraj) padli na úroveň Albánska (Blaha?.) Kto a prečo nás urobil od nich závislými?

Ako to môže fungovať, keď v obciach má MONOPOL na zber súkromná firma? A precedovia firiem a obcí sa "kamarátia"? Znižovanie poplatkov pri zvyšovaní triedenia? Hahaha. Moja skúsenosť je presne opačná.

30.05.2016 | mba

A potom, ze Kotleba je uleteny. V niecom mal pravdu, ked odmieta cerpat EU fondy v BB kraji. Len to uzivatelia "bezpracnych" eurofondov nechcu pocut, ani citat....

30.05.2016 | mba

Odpoved je jednoducha: eurofondy na SK sa kradnu na hluposti a vo vacsine sa praca iba deklaruje, resp. odflakne - vid prepadnuta cesta II. cez Modru ani nie 3 mesiace po kolaudacii eurofondoveho projektu. Preco? Lebo eurofondy cerpali vybrani, pracu odflakli nekompetentni a cestujuci si mozu v Modre odtrhnut napravu na aute.

6 percentne triedenie suvisi aj s kulturnostou slovenskeho naroda - sme narod, ktory sa zatial nechova k zivotnemu prostrediu citlivo a ohladuplne: odpady odhadzujeme, kde nas napadne, netriedime, pritom to nie je nic zlozite. Na druhej strane "ekologicky" triedime bio odpad z rodinných domov do "ekologicky" zvazanych plastovych nadob, vsetko v zaujme "ekologie", pritom z bytoviek sa vsetko hadze na jednu kopu, a předtím v rodinných domoch stacilo vyhodit bio odpad na vlastny kompost....

30.05.2016 | petox

"Kontajnerov je málo, často sú preplnené. Aj by separovali, ale keď sú ďaleko, nechce sa im. "
Ja nesuhlasim na zaklade osobnej skusenosti. U nas su 4 smetiaky hned vedla seba - jeden vedla druheho: komunal, sklo, plast a papier. Ale v jednom kuse ked vysypam smeti su flase od vina v komunale, alebo je v komunale plno kartonovych skatul (nerozobratych!!!) a inych veci, ktore by normalne mali byt v recyklacii.
Podla mna je problem teda inde - je to jednoducho ignorancia a nezaujem vacsiny ludi.

30.05.2016 | LPB

u nás podobne

30.05.2016 | Moral Revival

Včera som v nemenovanej rekreačnej oblasti okolo ôsmej večer stretol dvoch šuhajov s fúrikmi plnými všeličím (zrejme z rekonštrukcie chaty) smerujúcich ku kontajneru komunálneho odpadu. Jednému z nich, ktorému "inteligencia" priam čučala z tváre som povedal, že kovový odpad do kontajnera nepatrí. Odpovedal mi na to stručne: "Aj tak to tam hodím".

30.05.2016 | Omnamah Shivaya

EUROFONDY na SK su pre rozkradanie a korupciu nie na to na co boli urcene na blaho ludi .........od zaciatku sa spracuvavaju projekty tak aby sa dalo co najviac ukradnut a nie na ucelovast resp. hodnotu pre ludi ....... tak je to nastavene a uz sa s tymneda robit ...rozpad EU to vyriesi .....

31.05.2016 | libertarian

V nadpise článku su dve nepravdy :
"Ako sme vyhodili 600 miliónov eur na smetisko"

1. - Nevyhodili sme MY, ale to urobili politici
2. - Nevyhodili na smetisko, ale porozdávali kamarátom. Teda rozkradli.

Škoda, že pravdu novinari takto upravujú, aby odvrátili pozornosť od vinníkov.

31.05.2016 | LPB

+

31.01.2019 | skorodochodca

A to jedna malá pyrolytická pec s kotlom na spálenie odpadov na cca15 tisic ton odpadu ročne stojí okolo 6 mil. eur ... ale nikde ju nepostavíte, lebo občania a priatelia zeme ju nechcú ....
... a ak si pozriete správy okolo Lieskového, zistíte, že to na Slovensku nemá význam, lebo bojujete s veternými mlynmi a nič nenameliete ...

31.01.2019 | Stanislav Brath

Nechápem, ako môže jeden človek, vrátane batoliat vyprodukovať cca.0.6 kg. komunálneho odpadu denne. Zdá sa vám to číslo reálne ?????

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.