Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Štátne lesy rušia nevýhodné zmluvy

01.06.2016, 09:58 | Ivan Haluza | © 2016 News and Media Holding

Štátne Lesy SR, spravujúce polovicu tunajších lesov, si od polovice minulého mesiaca uplatnili rozväzovaciu podmienku v prípade jedenástich zmlúv v celkovej hodnote presahujúcej päť miliónov eur.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Podnikanie

Na otázku TRENDU, či po nástupe novej vlády podnik revidoval niektoré už uzatvorené, ale potenciálne nevýhodné obchodné vzťahy, takto zareagoval nový dočasný riaditeľ podniku Jozef Bystriansky. Nová ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná, ktorú do vlády nominovala SNS, ho dosadila na tento post krátko po prevzatí rezortu.

Úloha nájsť kľúč na prerozdeľovanie dreva pripadne až novému vedeniu štátnych lesov 

Z úst lídra podniku, ktorý sa počas každej vlády borí s kauzami okolo zmanipulovaných predajov dreva či prenájmov revírov, tak zaznela pomerne potešujúca správa. Či však tento lesník zostane v čele štátnych lesov dlhšie, ukáže až rozbehnuté výberové konanie rezortu pôdohospodárstva. Dočasný šéf má obmedzenú pôsobnosť najviac na tri mesiace. Navyše J. Bystriansky informuje o rušených zmluvách len veľmi opatrne. A o niektorých ťažkých šrámoch podniku mlčí úplne.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Podnikanie

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.