Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slnečnice 2: Konkurencia je silná

15.06.2016, 08:45 | Ľuboš Mistrík | © 2016 News and Media Holding

Uprostred poľa na južnom okraji najväčšieho slovenského sídliska Petržalky vznikla prvou etapou projektu Slnečnice zaujímavá architektúra s draho navrhnutými fasádami. Ešte viac nás zaujala nová zeleň, ulice i multifunkčné ihrisko.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Extra reality

Kým dovtedy sme boli v nových zónach zvyknutí nanajvýš na detskú preliezku, tu išla developerská spoločnosť Cresco v riešení verejného priestoru omnoho ďalej. Spolu s architektonickým ateliérom Compass.

Po rokoch postupnej výstavby došlo k rozdeleniu celého projektu na dve časti. Jedna pod názvom Mesto na Panónskej ulici chce priniesť husté bývanie vo vysokých bytovkách. Viladomy ďalej smerom na Rusovce majú ambíciu byť komornejším, drahším a hodnotnejším bývaním pre rodiny. Predmetom tohto hodnotenia je druhá fáza Viladomov, ktorá priniesla 210 bytov v troch päťpodlažných bytovkách. Ich ceny sa pohybujú medzi 1 800 až 1 900 eur/m2 vrátane DPH.

Pokračovanie výstavby

Dvojka projektu sa nachádza hneď vedľa hlavnej cesty v smere do Rusoviec, zadné objekty sú zaoblené, predný pri ceste je na pohľad identický so susedným z prvej fázy. Medzi budovami je zeleň, detské ihrisko, lavičky i fontána, pred vchodmi zasa stojany na bicykle. Ide o príjemné mestotvorné doplnky, ktoré zónu na okraji mesta odlíšia od konkurencie.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Extra reality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.