Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zuckermandel sa vracia na mapu Bratislavy

15.06.2016, 08:45 | Daniel Suchý | © 2016 News and Media Holding

Bratislava prišla pred polstoročím odstránením židovskej štvrte, Vydrice a Zuckermandla o značnú časť historického centra. Stavba Mosta SNP odrezala hrad a kompaktnosť mesta ešte výraznejšie narušilo búranie priemyselných areálov po roku 1989.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Extra reality

Až v posledných rokoch sa začali na mieste bývalých fabrík budovať nové štvrte a po dlhej príprave rozbehol J&T Real Estate (JTRE) v októbri 2014 aj stavbu nového Zuckermandla. Likvidáciu Podhradia dodnes mnohí Bratislavčania považujú za najväčší zločin na meste, preto aj jeho obnovu vnímajú mimoriadne citlivo. Zuckermandel je podobne ako susedný River Park od rovnakého developera jedným z najdiskutovanejších a najkritizovanejších bratislavských projektov.

Na vrchu osemmetrového múra na úpätí hradného brala obnovil JTRE chodník, ktorý poskytuje výborný prehľad o celej rastúcej štvrti 

Na bezmála trojhektárovom území vyrastá osem budov so 187 bytmi, 42-tisíc štvorcovými metrami kancelárií, zhruba desatinou obchodnej plochy a takmer deväťsto parkovacími miestami v podzemí. Vyše polovice územia tvoria verejné priestory. „Zaoberáme sa ešte požiadavkami klientov na úpravy a spájanie bytov, takže ich výsledný počet nie je konečný,“ spresňuje projektový manažér Vladislav Beka. Zásadné klientske zmeny sa podľa neho týkajú až polovice bytov, čo odráža náročnosť ľudí platiacich 2 900 eur za štvorcový meter. Predané sú už takmer všetky byty.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Extra reality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.