Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Štátna firma sa nemazná: nájomné chcela zvýšiť stonásobne

12.07.2016 | Ján Kováč

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

12.07.2016 | Martin Hajdusek

Zeleznice sa idu bit do prs ze musia hospodarit efektivne, preto ide zvysovat najomne z 3 eur na 200 eur pre par najomcov, Toto asi zeleznice nevytrhne z biedy a z dlhov. Na druhej strane sa Zeleznice budu hadat ze vyjednali super podmienky na cistenie voznov ktore je 3 x drahsie ako maju Rakuske zeleznice pritom s modernejsou technologiou. Tolko k hospodareniu s majetkom.

12.07.2016 | Niless

Ono ZSR si to moze dovolit, lebo su vlastnikmi trate a okolitych pozemkov.
Zeleznicna spolocnost je ta skvela firma ktora cisti vozne 3x drahsie (zrejme cez SLOVCLEAN) a zabepecuje osobnu prepravu v dobytcakoch pre 2/3 zadarmo. Za vsetko vypoveda statistika cez pracovny den v rannom rychliku do BA. z 900 cestujucich bolo takmer 700 ludi s "prepravou zadarmo".

12.07.2016 | bluehen

Aj ja chcem pozemok v BA za tri eura na rok na garaz a trosku humbuku od trendu zadarmo ked najomne budu chciet zvysit

12.07.2016 | OliWer1

Akokoľvek sa to majiteľom garáží zdá nespravodlivé, nevidím v konaní ŽSR nič čudné. Viem si dokonca predstaviť, že časť vlastníkov tých garáží ich prenajíma tretím osobám, samozrejme, za trhové nájomné, o čom už ale taktne mlčia. Takisto je zrejmé, že časť vlastníkov garáží sú starší ľudia, ktorí na trhové nájomné nemajú. Na druhej strane auto je iba spotrebný tovar a východoeurópska posadnutosť autami a starostlivosťou o ne je povestná. Auto možno vlastniť aj bez garáže, pokiaľ majú vlastníci garáží trvalý pobyt v Bratislave, vždy budú platiť len regulované parkovné resp. parkovaciu kartu.

12.07.2016 | didinko

Takže teraz zvýšia nájom aj Cyrilovi Talapkovi?

12.07.2016 | mudrhematolog

To určite :)
Po tejto kauze sa už nejako zľahla zem.

13.07.2016 | Roman Kanala

Čo je to Cyril Talapka?

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.