Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Z Talianska idú mraky novej finančnej krízy

20.07.2016 | Martina Kláseková

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

20.07.2016 | LPB

"takmer celý zisk poslali slovenské banky ako dividendy svojim matkám"
"nevyzerá tak ružovo a perspektívne ako na Slovensku"
Čo je na Slovensku ružové? Aha, pre zahraničných vlastníkov. Nie pre nás.

A prečo sú niektoré "naše" na predaj? Lebo za tie (talianske) matky by nikto nedal ani deravú bačkoru?

20.07.2016 | Hi Ma

banky na slovensku majú vďaka naším skorumpovaným politikom, aj na pravici aj na ľavici neuveriteľné eldorádo, očividne fungujú na karteloch, vysoké úroky, vysoké popolatky za služby, za ktoré by na západe si nedovolia účtovať.. prosto kolónia slovensko. a stačí začať rozprávať o tom, že je potrebné banky klepnúť po prstoch a hneď sa začnú kvičať hlavne pravicové, politické prasce.

22.01.2018 | Nemo21

kedze klesli urokove vynosy bankam a rastie ich zisk, tak je zrejme, ze to nie je len zo zvysenia poplatkov a zavedenia novych ale aj z rozsahu poskytovanych objemov... nizsie uroky ale viac uverov = rast zisku.

ked sa trh presyti o uvery za 2-3 roky, aky budu mat biznis banky dalsie roky? slaby biznis = slabe zisky, je lepsie predat teda pred prehriatim, dalej uz bude poskytovanie uverov cim dalej rizikove a pri urokoch ocakavanych dlhodobo nizko aj neziskove.. rizikove a neziskove

20.07.2016 | PaloK

Iluzia blahobytu a pokroku sa začína rozpadávať. Nakoniec možno Nemecko radšej samé vystúpi z EU aj z EMU, aby nemuselo znášať dôsledky vlastnej politiky.

20.07.2016 | One two three

kto vie ako sa účtujú derivátové operácie? máme problém, tu v európe €?
alebo aspoň čítať záverečné účty, ktoré veľké spoločnosti musia zverejňovať podľa zákona.
Je tu nejaký dobrý účtovník?

http://www.zerohedg...

21.07.2016 | kri

Uroky nie su nizke, su vysoke pre koncoveho spotrebitela. Rozdiel je len v tom, ze pre tuto skupinu su o 2-3% nizsie ako tomu bolo pred krizou, ale za tento pokles je zodpovedna urokova miera ECB, ktora je na nule, pripadne blizko nuly. Banky si poziciavaju zadarmo, tak mozu dat Slovakom nizsie sadzby. Kaslat ale na to, ze zisk potom nahanaju na poplatkoch za vedenie uctov, kaslat aj na to, ze nase peniaze, nase vklady urocia sadzbou, ktoru ma ECB ako urokovu mieru. Cize za to, ze pouzivaju nase peniaze (samozrejme len ako rezervu) nam nic neplatia. Proste je memyslitelne, aby 30% podiel na ich zisku tvorili poplatky za vedenia uctov.

22.07.2016 | hulo11

Na druhej strane sú názory, že nie je správny čas tvrdohlavo tlačiť na pílu, dbať na prijaté európske opatrenia...

Tak hurá porušiť len nedávno dohodnuté pravidlá, och, aké európske-únijné.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.