Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Na čo sú nám policajti s nadšením zarytých ekológov

17.07.2016 | Ivan Haluza

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

17.07.2016 | Viktor Sidor

Tiež nemám dobrú skúsenosť ako radca OÚ Nitra s vyšetrovaním env. TČ v okrese Nitra, konkrétne s nelegálnymi výrubmi drevín. Na drobných ľuďoch si hneď policajti zgustnú, ale pri skamarátených známych s potentátmi alebo s bývalými policajtami a pod. nikto nehne. Tam je zrazu páchateľ neznámy, spis sa uloží do archívu a keď prejde 10 rokov konanie sa skončí, lebo nebol nikto ani len obžalovaný - napr. výrub v CHVÚ Tribeč v Horných Lefantovciach , v Čakajovciach a Zbehoch v poľovnom revirí, v Hornom Vinodole - Agrovinol, v Čifároch z dôvodu zriadenia motokrosovej dráhy, živý prípad výrubu v Ivanke pri Nitre na hranici s Brančom kde ide o podnikateľa, ktorý údajne všetkých pozná a on si to vybaví, atď. Sú to konkrétne prípady, škody sú od 2700 eur až po niekoľko desiatok tisíc eur ale to nikoho nezaujíma. Táto krajina sa stáva bezprávnou a systém odkedy je pri moci terajšia vládna strana je veľmi zlý, každý má niekde nejakého známeho a už idú obštrukcie. Hovorím to preto lebo to vidím na vlastnej práci, štve ma to a riešenie nikde. Ďaujeme za takýto prístup k práci páni vyšetrovatelia. V minulosti boli aj nejaké snahy od mladých vyšetrovateľov, korí si to vedeli aj odborne zabezpečiť ale dnes ide len o štatistiky na drobných ľuďoch.

18.07.2016 | Roman Kanala

V Rožňave súdruh Babič, okresný preceda Smeru, na drzovku úplne otvorene obchoduje s flekmi v štátnej správe. Ako správny mafiánsky kmotor, kontroluje všetko. Nič sa nesmie udiať bez toho, aby z toho nekešoval. Cíti sa tak neohrozený, že s flekmi obchodoval verejne v krčme Biela sliepka na námestí. Stáli tam v rade červení neschopáci a on im zo zoznamu prideľoval prácovné miesta.

To všetko pod nosom policajtov, ktorí urodzeného pána súdruha nesmú otravovať a s vedomím okresného prokurátora, ktorý všetko ututláva a zametá pod koberec. Súch Babič bol dvakrát v parlamente, kde občas zaskakuje ako náhradník. Potom mu asistenta robí jeden mafiánik, dedič zločinnej dynastie, tri generácie kriminálnych živlov. Má pytul JUDr, justičný darebák a praxoval v komerčno-prokurátorskej kancelárii, ktorá poskytuje komplexné služby: zároveň právne zastupuje kriminálne živly a zahládza trestnú činnosť.

Súch Babič už nemá parlamentný flek, tak vyhodil smeráka z ONV a robí prednostu on sám.

Novým prednostom Okresného úradu v Rožňave je Ján Babič
4. júla 2016 - Správy - infoRoznava.sk
http://www.inforozn...

Najnovšie súch Babič cez poľovníkov podal trestné oznámenie na jednu firmu, že chce prevádzkovať buginy na poznávanie prírody, ale nechcú mu dať papať.

Poľovníci podali trestné oznámenie na MAXIMUS group a poslancov
21. júna 2016 - infoRoznava.sk
http://www.inforozn...
Pikošky sú najmä v diskusii.

18.07.2016 | Truhlik999

" Stretávame sa napríklad s tým, že na vidieku družstvá rozoberú staré strechy na maštaliach a rozjazdia ich po poľných cestách, aj keď sú z nebezpečného azbestu. Nezavolajú špecializované firmy na jeho likvidáciu a ešte si pochvaľujú, ako si spevnili cesty. Keby sa to stalo v Taliansku, šéfovia družstva skončia vo väzení a podnik skrachuje, lebo by musel sanovať všetky tie zamorené cesty."Ked bol ten azbest na streche - tak nezamoroval?
A ked sa presunul na cestu - uz zamoruje?

Vraj odbornik! Apage Satanas!

18.07.2016 | Roman Kanala

Keď je eternit na streche, tak je večný. Cement a azbestové vlákna. Nekoroduje, neoxiduje, nehorí.

Keď je eternit na ceste a jazdí sa po ňom, tak sa fragmentuje na stále menšie čiastočky. Tie síce spevňujú cestu, ako keby to bol štrk, ale zároveň sa zväčšuje plocha čerstvých lomov, ktorá je v styku so životným prostredím. Azbestové vlákna sa lámu a dostávajú do vzduchu. A tam je hlavné nebezpečie azbestu. Vdýchnutie. Silikóza. Rakovina pľúc.

20.07.2016 | Vlasko

Tak to sa tyka vsetkych druhov azbestu okrem bieleho (chrysolit). Pri bielom to nedokazali(hlavne vdaka kontaminaciam) ale vramci "prevencie" ho zakazali tiez.

18.07.2016 | Roman Kanala

Za smrť ľudí z továrne kontaminovanej azbestom dostali talianski šéfovia väzenie
eTrend.sk 18.07.2016 | ČTK
http://www.etrend.s...

20.07.2016 | Truhlik999

Ine je robit 20 rokov vo fabrike, pri vyrobe a ine je prejst po ceste.
Okrem toho, asi to nebola povrchova vrstva, ale nejaky podklad.
Celkkovo je to halo okolo azbestu uplna kravina.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.