Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Top 5 investícií

13.07.2016, 09:24 | TREND Analyses

Výber TREND Analyses z investičných zámerov avizovaných v júni

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika

Podnikanie

Jaguar prilákal Španielov

Plánovaná automobilka britskej firmy Jaguar Land Rover láka do Nitry aj ďalších veľkých investorov. Španielsky Gestamp chce v jej susedstve postaviť závod na lisovanie oceľových a hliníkových dielcov pre štyristo zamestnancov. Koncern, ktorý má po svete takmer sto závodov a dosahuje tržby sedem miliárd eur, vyjde nová investícia na sto miliónov eur. Gestamp plánuje začať s výstavbou nitrianskeho závodu koncom tohto roka, výroba má odštartovať v polovici roku 2018. Celková kapacita lisovania vo fabrike dosiahne 50-tisíc ton ročne. Zameriavať sa bude najmä na lisovanie hliníkových dielcov, ktoré majú tvoriť až deväťdesiat percent produkcie. Aj nová nitrianska automobilka Jaguar Land Rover bude totiž vyrábať hlavne autá s ľahšou hliníkovou karosériou.

Gestamp dosiaľ nemal na Slovensku priame zastúpenie. Jeho najbližšie fabriky sú v maďarskom Móre a poľskej Poznani. Nepriamo je tu však zastúpený cez závod Edscha Slovakia vo Veľkom Mederi. V roku 2009 totiž od nemeckej skupiny Edscha kúpil jej divíziu dielcov karosérií vrátane fabriky na južnom Slovensku. Spolu s indickým ArcelorMittal spoluvlastní aj senický závod na strihanie plechov ArcelorMittal Gonvarri SSC Slovakia.

Pestrejší sklad Gefco

Rast trnavskej automobilky francúzskeho PSA so sebou ťahá aj jej dodávateľov. Po jarnom otvorení nového závodu producenta plastových dielcov

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Podnikanie

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

  1. Zľavy

  2. Online služby

  3. TREND do tabletu

    • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
  4. Ďalšie výhody

    • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
    • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
    • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.