Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bašternák má blízko k Smeru, ale aj k ľuďom z magistrátu

19.08.2016, 05:00 | Xénia Makarová | © 2016 News and Media Holding

Developer blízky špičkám Smeru Ladislav Bašternák rozbieha v luxusnej lokalite nad Bratislavským hradom podľa zistení TRENDU ďalší projekt. Konkrétne na Bartoňovej ulici, neďaleko komplexu Bonaparte a priamo pod rozostavanou vilou na Hummelovej, za ktorou takisto stojí ako developer.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Ekonomika

A opäť to vyzerá, že s dodržiavaním pravidiel, záväzných pre všetkých ostatných stavebníkov, si L. Bašternák ťažkú hlavu nerobí. Podľa stavebného povolenia má rekonštruovať rodinný dom. No ten medzičasom už stihli zbúrať. Pozemok vlastní od tohto roka Bašternákova eseročka Balax, ktorá je aj stavebníkom. L. Bašternák je jej jediným konateľom a spoločníkom. Stavebné práce sa začali oficiálne v marci tohto roka, stavba má byť hotová do troch rokov.

Dom, ktorý mal byť pôvodne predmetom povolenej rekonštrukcie, už nestojí minimálne od apríla tohto roka. Nachádzal sa pod takisto spornou novostavbou vily na Hummelovej ulici a jeho búranie spomenul ešte v apríli v rámci vyjadrení pre denník Sme Jaroslav Illich, zástupca nespokojných obyvateľov v susedstve.

TREND sa preto spýtal, či sa evidentným rozporom medzi stavebným povolením a realitou bude nejako zaoberať miestny úrad. „Ku dnešnému dňu nebola vykonaná kontrola stavby. Neboli vydané ani žiadne doplňujúce povolenia,“ uviedla Nora Gubková z kancelárie starostu mestskej časti Bratislava-Staré Mesto.

Dodala ale, že stavebník požiadal o zmenu stavby začiatkom mája. Teda už po búraní. TREND sa na stavebné zámery na pozemku s rozlohou necelých osem árov spýtal aj firmy Balax a L. Bašternáka. Do uzávierky TRENDU však od nich žiadna reakcia neprišla.

Väčšie obmedzenia

Pravidlá pre výšku budov aj zastavanú plochu pozemku sú v mestskej časti Staré Mesto všeobecne prísnejšie ako v iných častiach Bratislavy. Pre charakter lokality a výskyt historických pamiatok. Často sa k projektom vyjadrujú aj pamiatkári, preto stavať či rekonštruovať v tejto lokalite si pre bežných občanov vyžaduje dlhší čas príprav povolení a aj prísne dodržiavanie schváleného projektu.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Ekonomika

Tagy Bašternák, Bratislava, developer

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.