Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Cudzinci zachraňujú ekonomiku. Napriek úradníckym bariéram

10.10.2016 | Tomáš Nejedlý

Diskusia (35 reakcií) Pravidlá diskusie

07.10.2016 | Brunteles

No a čo? Pokiaľ nie sú domáci, robota sa sama neurobí... Štát by mal vytvárať podmienky pre príchod cudzincov, nie to blokovať.
Pre takú Sociálnu poisťovňu musia byť cudzinci úplnou zlatou baňou. Odvádzajú sa za nich odvody ale súčasne nikdy so SP nic nedostanú lebo tu robia krátko. Cudzinci si sem v drvivej miere chodia iba zarobiť a buď potom idú domov ale ďalej na západ.

10.10.2016 | Roman Kanala

Hehe, jedno z tajomstiev švajčiarskej prosperity. Takto nám cudzinci zachránili 1. pilier.

10.10.2016 | @@@

ale veľa ich tam aj ostalo :P ....takže to predsa dostanu :P

11.10.2016 | Andrej Mazak

Vraj niesu domaci. Kto pojde robit ked z platu po zaplateni ubytovania a cestovneho neostane ani tolko kolko ma ked sedin doma?

07.10.2016 | Brian Henrich

Fakt je ze v krajine uplne absentuje hospodarska politika ktora by uvazovala s regionalnymi nakladmi na existenciu/reprodukciu pracovnej sily a tak je coraz jasnejsie ze v niektorych slabo i na slovenske pomery platenych profesiach nie je a nebude zaujem o zamestananie pri danej urovni nakladov na aketake zivobytie/zalozenie rodinnej existencie lokalne. Smutne je ze tato deliaca hranica sa posuva do coraz vacsieho mnozstva profesii a taktiez regionov. Par vacsich montovni to nespasi. Dokaz podava velky pocet studentov v zahranici hoci i v blizkej CR ktori sa domov nevracaju a vyludnujuce sa okresy kde najma mladi maju uz len formalne trvale bydlisko hoci prakticky ziju v BA a okoli.
Gastarbeitri z Balkanu ani z inych krajin tento problem nevyriesia a pravdepodobne tiez coskoro ich "zasoba"dojde - v CR to uz pochopili.
Na druhej strane stale budu potrebne aj pomocne profesii hoci i drahej BA.
Toto trh nevyriesi - nie je to uloha individualnych podnikatelov - ti sa prisposobia bud druhom podnikania regionalne alebo sa budu snazit siahnut do "sedeho" pracovneho trhu. Ono zakon ponuky a dopytu funguje aj ked to nie je len o platoch resp platoch v relacii k zivotnym nakladom aj ked to je velmi silny a hlavne rychle posobiaci cinitel v oblasti zamestnanosti.

10.10.2016 | Roman Kanala

Ja to vidím rovnako. Jeden príklad: viete, kde má sídlo firma Logitech? V dedinke Apples na úpätí Jury v kantóne Vaud. Kancelárie majú v Lausanne a v Kalifornii, ale dane platia v sídle firmy. Dane sú tam nižšie, ako v Lausanne. Apples je tu:
https://www.google....=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x478c49e59debd77b:0xdfec838ac­3634963!8m2!3d46.5549898!4d6.4339469

Viete si predstaviť, že by si niekto otvoril svetovú firmu v diere ako Brdárka, Čučma, Pača, či Polichno, Litmanová, Ulič? Ešte aj živnostníci tam živoria, mladí odtiaľ utekajú. Bez internetu nie je život. Bez cesty všetko zakape. Napadlo niekoho zrušiť niektoré dane aspoň pre znevýhodnené hladové doliny? A čo administratívne nezmysly, ktoré ničia podnikateľské prostredie v celej krajine, ale v Bratislave sú len otravné, kým inde kvôli nim firma zakape?

09.10.2016 | muchomuurka

No fajn, keďže SK minimálna mzda je pre spomínaných cudzincov hotový rajský príjem, niet divu, prečo sa zamestnávatelia tak zbožne dívajú smerom na východ. Po zmene v oblasti víz sa tlak na zvyšovanie miezd rozplynie ako ranná hmla (tých 40 000 postov je málokedy za rozumnú mzdu t.j. pokrýva reálne bežné náklady na život) . "SK nezamestnanosť napriek ponuke práce" je iba odrazom toho, že zamestnávateľ chce udržať vlastné náklady bez ohľadu na životné náklady pracovníkov,. Odtrhnutie od lokálnej reality povedie iba k jednému bodu špirály...No to by chcelo lepšie biznis plány, než šetriť na zamestnancoch alebo ich držať v šachu s mzdou, pri ktorej je ich životný kurz jednosmerný. Rečičky o pracovných návykoch za pár drobných sú uspávankami pre úradnícke uši ale nie pre človeka, ktorý bude plnohodnotne pracovať, no živoriť.

10.10.2016 | Brunteles

Nemáš pravdu. Aj Srbi v článku hovoria o zárobku 500 eur. Za 350 by sem nesli.Nie su sprosti. Práve ze problémom, je ze mnohi Slovaci nechcú ist robit na robotnícke pozície lebo im nie su dosť dobré. Dokonca ani na také, na ktorých sa plati bezne 700 eur v cistom ( co je priemerný plat v SR) a viac. Dnes je situácia, ze v mnohych robotnickych pozíciách je plat vyssi ako v štátnej sprave. Podla záujmu sa to ale javí byt opačne. Slovaci nechcú manuálne robit. Asi je to hanba. Kazdy chce VS. Sociálnu prácu, Masmedialnu komunikaciu a ine nezmysly bez uplatnenia na trhu. Chcu istoty teplého úradu. Zundrať na maly plat ale voliť zlodejov, ktori im tie istoty slubuju...

10.10.2016 | Truhlik999

ono je problem v tom, ze tych 700 v cistom je cca 950 v hrubom.
Tolko zarobi minimum robotnikov, ale nechajme to ako standard (realita je zial ovela horsia).

majme 700 € netto muz a 600 € netto zena (v realite je to nadpriemerna mzda pre oboch).
- byvanie a energie 200 €
- prevadzka auta a doprava (dochadzka) 150 €
- mobily, TV, internet 40 €
- odevy 50 €
- strava (4 osoby - maju aj dve deti - po 5 € denne = 20€ denne x 30 dni) 600 €
- skola a ine naklady na vzdelavnaie a kulturu 20 €
- pozicky / sporenie 100 €

celkom naklady: 1160€

zostava cca 140 € mesacne na celu rodinu.

A to sa bavime o uz pomerne nadpriemerne zarabajucich robotnikoch...


Takze cely a jediny problem je v tom, ze skratka platy robotnikov su nizke.

10.10.2016 | salamoon

truhlik, este si opomenul jednu dolezitu vec.. pri kazdej depresii v ekonomike a poklese objednavok idu na ulicu ako prvi..

10.10.2016 | @@@

aj slovak si prepočitava ....podla mna keby si tie firmy umiestnil do chudobnych regionov kde je dnes 15 či 20% nezamestnaosť a dal im v čistom 500 či 600 eur tak by sa potešili a našiel by si zamestnacov (ovšem pokial budu aj dobre pracovne podmienky ) ale pokial to iste ponukaš ludom z chudobnych regionov ale aby sa prestahovali do ba potom je otazne či sa im oplati ....lebo skus dostať 600 eur v čistom a len prenajom jednoizboveho bytu okolo 400 eur tak čo ti ostane na životbytie ? ....o ubytovniach sa tu neda ani hovoriť stači že si prčitaš čo hovovia v članku na to cudzinci a je jasne že prežiť dlhe roky na ubytovniach nema zmysel ....možu služiť ako kratodobe ale nie dlhodobe lebo isto si to ludia nepredstavuju tak že nasledujucich 30 rokov stravia v jednej izbe z dalšimi neikoľkymi uplne cudzimi ludmi ktory sa tam často menia ...ale to je už chyba aj štatu že nestaval a nestavia stale lacne byty prave pre takych ludi a cele roky to ignoruje pričom v zapadnej europe je často vidieť štatne socialne byty na slovensku nie takže teraz je zbytočne sa sťažovať že ludia nejdu z chudobnych regionov do ba a okolia a neobsadzuju pracovne miesta .....takže buď pojdu ceny prenajmov dole čo pochybujem alebo už davno mal štat pre takych ludi stavať lacne byty na prenajom ale to on nechce lebo takto by svojich kamaratov obrali politici o vynosy biznis z byvanim :P

10.10.2016 | HlasNaHlas

VEĽKá BRITáNIA KVôLI CUDINCOM ODCHáDZA Z EURÓPY! My, čo sa tvárime, že sme preoeurópski (aspoň Fico, pokliaľ mu do vreciek tečú peniaze z predsedníctva - som zvedavý koľko za to berie + koľko odstali s vládou spriaznené firmy z týchto peňazí), MY CHCEME NAOPAK CUDZINCOV PRINIEť A EšTE TO HODIť NA EURÓPSKU ÚNIU. PRITOM JE TO INICIATíVA TEJTO VLáDNEJ MAFIE!
KE´D IDE OT OT, ABY SME PODLAI POMOCNú RUKU NEJAKýM CHUDáKOM ZO SýRIE, ZOBRIEME 200ĽUDí. KEĎ SME MáME NAPUSTIť RUSOV A UKRAJINCOV, JE TO OK.
JE TO PODVOD NA OBčANOV. NIEKTO TU NIEKOMU DOBRE ZAPLATIL, ABY ZRADIL VLASTNý NáROD A ABY VLASTNí ľUDIA BOLI OCHOCTNáí PRISTúPIť NA NIžšIE MZDY.

TOTO MôžE VYVOLAť VEľKé NEPOKOJE A PROTESTY PROTI ZOTRVANIU SLOVENSKA V EU. V Ćí PROSPECH? OPýTAJTE SA VLADIMíRA ILJIčA PUTINA, TEN SI Už TERAZ MäDLí RUKY.

10.10.2016 | @@@

neviem o tom aby fico bol zato aby sem išli cudzinci ....ale oki ...toto je vedlajšie ....chcem reagovať nato kto skutočne vozi cudzincov do krajiny či už usa alebo uk alebo ine zapadne krajiny europy ....a su to firmy a podnikatelia ano presne oni tuto je ukažka vlastne posledne tyždne je to ukažka kto môže zato koľko maju tie krajiny cudzincov v štate ....najprv to začina tym že je nedostatok zamestnacom potom tie firmy a podnikatelia tu naťahaju kadekoho presne ako sa to za par desiatok rokov už robilo v zapadnej europe a nakoniec sa to všetko hodi na štat že zato može štat ....omyl ...zato možu firmy a podnikatelia lebo oni v zaujem čo najvyššich svojich ziskov a najlacnejšej pracovnej sily priťahnu a dotiahnu cudzincov lebo zisky su im prednejšie :P

10.10.2016 | lukic

Az ti nebude mat kto upiect chleba a poutierat zadok, ked budes v starobinci, spomen si na svoje slova

10.10.2016 | Brunteles

Nemáš pravdu. Aj Srbi v článku hovoria o zárobku 500 eur. Za 350 by sem nesli.Nie su sprosti. Práve ze problémom, je ze mnohi Slovaci nechcú ist robit na robotnícke pozície lebo im nie su dosť dobré. Dokonca ani na také, na ktorých sa plati bezne 700 eur v cistom ( co je priemerný plat v SR) a viac. Dnes je situácia, ze v mnohych robotnickych pozíciách je plat vyssi ako v štátnej sprave. Podla záujmu sa to ale javí byt opačne. Slovaci nechcú manuálne robit. Asi je to hanba. Kazdy chce VS. Sociálnu prácu, Masmedialnu komunikaciu a ine nezmysly bez uplatnenia na trhu. Chcu istoty teplého úradu. Zundrať na maly plat ale voliť zlodejov, ktori im tie istoty slubuju...

10.10.2016 | salamoon

700e v cistom priemerna robotnicka mzda na Slovensku ?...ty si v poriadku ?

10.10.2016 | LPB

+

10.10.2016 | Moral Revival

Dobre kaleráby.

10.10.2016 | Moral Revival

Slovákov vyhaname do zahraničia a potom musíme čítať také kraviny.

10.10.2016 | HromBlesk

1.Slováci sa vyháňajú sami. Všetko i m je lepšie ako práca doma. Pri štúdiu mali ružové okuliare o humanitných vedách ..tak idú robiť do pomocnej sféry. Vonku robia čašníci po 1200-1500 EUR, chyžné 900-1100, vo výrobe 1500-1600 EUR. Keby sa vzdelali v správnom obore tak majú to isté aj doma ..ako konštruktér technológ IT alebo aj CNC frézár, opravár aj o mnoho viac. Cia je to vina ?? ich či systému. mali predsa možnosť voľby???
2. Uvedomme si že efekty nízkych miezd a nie len u nás žíva každý z nás, každý. Televízor za polovicu minimálnej mzdy???? TO nebolo nikdy...tak im zvýšte mzdu v Galante a Ty a ja radi kúpime TV za 400 EUR. Ved nech im dajú viac. Dajme viac ludom v PSA ved kúpim 208 radi za 15,000 EUR. A ze vyvážajú zisky von..netrepte.. ved sa pozrite PSa bolo na hrane krachu, SAMSUNg uz neche vyrábať TV a chce to predať.
Také je to všetko jednoduché

10.10.2016 | @@@

v tychto firmach čo si spominal su naklady na mzdy často minimalne v niektorych sa pohybuju aj okolo len 2% z tržieb takže aj keby si im zyvšil mzdu na 2 nasobok na konečnej cene by sa to prejavilo minimalne :P

10.10.2016 | HromBlesk

2,8% ma PSA. Samsung neviem. Avšak hovorme o celej výrobnej reťazi..vrátane poddodávateľov priamych a to niečo určite urobí na cene.

10.10.2016 | @@@

nie všetci musia byť zo slovenska takže pokial sa to 2 nasobne zvyšenie bude tykať len slovenska potom to nemusi byť až take zle ale isto to nebude znamenať že ti cena tovaru porastie dvojnasobne

11.10.2016 | antonmichalka

Vec sa má tak, že absolventi humanitných vied, dnes čašníci a chyžné v Rakúsku, by ako IT, CNC frézari - keby vyštudovali správny odbor - tiež pracovali v Rakusku.

Lebo u nás berie žobrácku mzdu nekvalifikovaný robotník aj vysoko kvalifikovaný profesionál.

Lebo 600 v čistom je žobrácka mzda nekvalifikovaného robotníka, 1200 v čistom je žobrácka mzda vysoko kvalifikovaného profesionála.

10.10.2016 | Roman Kanala

Tak vidíte, prišlo to aj na Zlodejsko a omnoho skôr, ako by som bol býval čakal. Fico ničí podnikateľské prostredie ako mor, bakalár Richter nerozumie absolútne ničomu. Napriek tomu ekonomika ešte zotrvačnosťou funguje.

Nové automobilky nebudú potrebovať kopáčov či kladivobúchačov, ktoré profesie by absorbovali terajších a budúcich nezamestnaných baníkov. Budú potrebovať ľudí, čo vedia písať, čítať i počítať a počítače aspoň obsluhovať, keď už nie programovať. So zanedbaným školstvom vychovať celú jednu generáciu potrvá 10-20 rokov, zahraniční môžu po krátkom zaučení zarezávať okamžite.

Na Švajčiarsku je to kvôli diferenciálu zdanenia, pracovnej legislatívy a infraštruktúry. Za čím sa hrnie pracovná sila na Zlodejsko, najskorumpovanejšiu krajinu v EÚ? Možno za vyššou mzdou, možno za pracovnými podmienkami, alebo jednoducho uteká pred hladom.

Tak sa dunčovia z hladových dolín dostanú do súťaže so zahraničnými a môže to vyvolávať podobné sociálne napätie, ako vo Švajčiarsku. Švajčiari si môžu urobiť referendum proti cudzincom, na Zlodejsku môžte tak nanajvýš poslúchať a platiť Kali-bašternákov. Ale dostihlo Vás to tiež: pracovných miest je viac, ako pracovnej sily.

Píšem o tom od 2012: http://blog.etrend....

10.10.2016 | @@@

podla čisel z uradu prace je volnych takmer 40tisic pracovnych miest z nich 11tisic je potrebne minimalne zakladne vzdelanie a u tisicky nie je potrebne ani to ....takže nemyslim si že ide len o nejake vysokokvalifikovane prace ako sa prezentuje ....dalši udaj je že až 13,5tisic je potrebnych obsadiť ako monterov a operatorov a dalšich takmer 6 tisic v obchode a službach ...mysliš že stale ide o vysoko kvalifikovanych ludi ?

10.10.2016 | HlasNaHlas

+ 1

OKREM TOHO NEHOVORIA VELMI O PROGRTAMáTOROACH ALE O SEZÓNNYCH PRáCACH - TAK POTOM KOHO VLASTNE POTREBUJEME?

FIRMY POTREBUJú NOVé MäASO DO ICH MLANčEKOV - TZV. OPREáTOROV VýROBY, čILI OBYčAJNýCH ROBOšOV BEZ šKôL, KTORýCH MáME DOMA HOCIKOľKO.

POKAľ IDE O PROGRAMáTOROV, POKOJNE MôžU SEDIEť DOMA PRI SVOJICH KOMPOCH A PRACOVAť ODTIAľ.

O TOMTO BY SOM BOL OCHCTNý ZBIERAť PODPISY NA REFERENDUM. SME OBčANMI EU, NECH NAM ZAPLATIA TAK, ABY SME MOHLI VYžIť. NAMIESTO TOHO TU ROBOTNíK , RESP. HOCIJAKý PRACUJúCI NEMá ANI NA VLASTNú REPRODUCKIU.

KEĎ FIRMY CHCú LACNýCH ROBOšOV Z VONKA, NECH TU PREDáVAJú SVOJE VýROBKY ZA TAKé CENY AKO Sú VONKU!!!!!!!!!!

NIEKTO SI NECHAL DOBRE ZAPLATIť ZA TOTO NARIADENIE.

10.10.2016 | @@@

to ukazuju všetky tie čisla stači si pozrieť stranku uradu prace tam to je rozpisane v tabuľkach ...dalšia zaujimavosť je že najviac tych ludi je potrebnych do ba a okoli napriklad v ba kraji je až 3tisic volnych pracovnych miest pre ludi kde stači zakladna škola ale v ba kraji maju 2tisic takych nezamestnanych kde maju len zakladnu školu ale na druhej strane na opačnom konci ich je ovela viac ,...prečo sa to nevyužije ?...odpoved je jednoducha lacna pracovna sila z ukrajiny cih vyjde lacnejšie ako keby mali zlepčovať pracovne podmienky ....na ukrajine je priemerna mzda 175 eur v hrubom ale mnohi zamestnaci tam beru aj menej ako sto eur na mesiac je jasne že pre nich bude aj 400 či 500 eur v čistom skvela suma ale nie pre slovaka ktroy na na druhom konci republiky a ma sa presťahovať za pracov ten dnes niečo aj požaduje a do dobru mzdu aby si mohol dovoliť aspoň prenajať jendoizbovy byt a mu aj ostalo na prežitie po dalšie su lepšie pracovne podmienky ktore mnohe firmy za 27 rokov ignrovali ved ked bolo vždy dostatok zamestnacov prečo by v tom niečo urobili ....štat by urobil chybu keby tu pusti ukrajincov lebo potom by sa opať pracovne podmienky nezlepšili a zamestnavatelia len opať využili lacnu pracovnu silu na ktorej by mohli ryžovať bez akehokoľvek zlepšenia na pracovnom trhu čo by v konečnom dôsledku zanmenalo len dalši odchod mladych do zahraničia a tak by sme si potom mohli o par desiatok rokov klasť otazku či žijeme ešte na slovensku keby polovica slovakov bola v zapadnej europe a na slovensku zas ukrajinci srbi a pod.....

10.10.2016 | HlasNaHlas

BRITáNIA ODCHáDZA Z EU KVôLI CUDZINCOM - TEDA NáM. BUDú SPRíSňOVAť POžIADAVKY PRI ICH VýBERE DO ZAMESTANIA. NAOPAK MY SITUáCIU UVOľNíME, A EšTE TAKá TA3-KA VEREJNE KLAME, žE JE TO NA PODNET EU, DOKANCA NA POKYN. SMEIšNE. kE´D SA JHOVORí O KVÓTACH, RTAK TO PRE NáS NEPLATí. ALE RUSOV A UKRAJNICOV, KTORí NáM SME DOVEZú AKURáT TAK KORUPCIU, TýCH BRIEME.

10.10.2016 | LPB

Dnes sa ma deviatak(!) spýtal, prečo nemôže použiť lomítko v názve súboru. Hurá za vyššie platy učiteľom...

10.10.2016 | Roman Kanala

Môže, ak používa Macintosh. Vo Finderi sa dá použiť aj lomítko, ktoré sa však v shelli prekladá do dvojbodky, lebo tieto znaky by sa mohli vyskytovať v súboroch zo starších MacOS pred Unixom.

Iné špeciálne znaky sa dajú použiť s escape (opačným lomítkom) ako *, ", medzera, čiarka, bodka kdekoľvek i na začiatku.

Jedine znak NULL (ASCII 000) a lomítko sa nedajú použiť nikdy a ak sa to náhodou podarí cez nejaký užitočník, tak sa potom nedajú zmazať. Ani v shelli, ani v smetnom koši. Potom treba editovať inode zas cez nejaký užitočník.

Ale odbočujem - témou je mizerné školstvo na Zlodejsku a problémy s nestlačiteľnou reziduálnou nezamestnanosťou, pričom na kvalifikované posty treba dovážať cudzincov.

10.10.2016 | Truhlik999

a? ja viem, ze lomitko win neberie a ze sa tak oznacovala cesta k suborom, ale preco je to tak.. netusim :))

10.10.2016 | lukic

Zaujimave, ze ludia tu v diskusiach presne vedia ako funguje stat a co sposobi regulacia, ale netusia ako funguje PC.. a to ani 16bitove.. a plat by to chcelo 1500, len co to VYCHODI skolu, vsak ma certifikat cisco, pricom nevie co je to VLAN.. Tento narod je neskutocne zaujimavy..

11.10.2016 | maugli2

Nejako mi nejde do hlavy, načo sa tu silíme získať nejaké ďalšie investície, keď nemáme pracovnú silu. Asi aby sme tým firmám mohli dať daňové prázdniny. :-) Je to zaujímavé o to skôr, že máme už dlhodobo úplne nevhodnú štruktúru HDP, kde priemyselná výroba hlboko prekračuje europsky priemer, no aj tak tu ťaháme len priemyselnú výrobu.
Ako riešenie vidím len to, že k moci sa dostane niekto, kto niečo vie a má víziu. Toto, čo je tu teraz, to nie sú len hlupáci, ale skôr sabotéri.

11.10.2016 | @@@

koho chceš pri moci ?....po dalšie pracovnu silu mame dosť len zahranične investicie mame zle rozmiestnene a tak dnes väčšina konči v ba a okoli ...okolo 40% všetkych pracovnych miest čo vytvorili zahranične frima na slovensku su v Ba kraji a to je ten problem na jednej strane vysoka nezamestnaosť a chudoba na druhej strane nizka nezamestnaosť a snaha politikov len presidliť ludi a hovoriť o migracii pracovnej sily ale ak idu politici hovoriť o migraci pracovnej sila aby migrovali za pracou potom musi vlada urobiť aj niečo preto aby mali kde byvať lebo potom je jasne že nemaju zaujem sa stahovať za pracou alebo že maju skôr zaujem odisť do zarhaničia ako by mali ostať na slovensku za mizerny plat a mizerne byvanie na ubytovni

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.