Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Svedkyňa Kolenčíková uvádza

20.10.2016, 11:45 | Marián Leško | © 2016 News and Media Holding

Názor | Strana Roberta Fica zaplatila za to, aby do mediálneho obehu dostala svoj oznam. Vraj vyjadrenia svojej bývalej členky a krajskej tajomníčky už viac nebude tolerovať, a preto „Smer podnikne voči pani Renáte Kolenčíkovej všetky potrebné právne kroky podľa trestného a občianskeho práva“.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 9

Rubrika

Názory

Tagy

Názory

Komu nie je jasné, prečo šéfovia najsilnejšej vládnej strany vytiahli na regionálnu odpadlíčku taký hrubý kaliber, mal by si prečítať, čo povedala o Smere-SD z krajského pohľadu.

Čerstvá exčlenka strany, ktorá ešte pred dvoma rokmi opakovane cestovala do Bratislavy, len aby predseda Fico napísal úvodné slovo do jej knihy, opísala pomery v Smere so znalosťou veci. Krajský šéf partaje využíva svoje postavenie na to, aby zamestnal svoju rodinu buď v samosprávnom kraji, alebo v štátnej správe.

Zdroj: Danglár

Pozrite si všetky Danglárove ilustrácie ku komentárom M. Leška

Tibor Glenda má na organizačnom odbore nevestu, v regionálnom rozvoji dcéru a na okresnom úrade synovca. „Syn ministra Richtera robí vo VÚC šéfa verejného obstarávania a je tam obrovský klientelizmus,“ napísala znalkyňa miestnych pomerov.

Štátne zdroje využíva strana na financovanie svojich straníckych tajomníkov. „Všetci krajskí tajomníci strany boli platení cez platy asistentov poslancov Národnej rady SR. Aj ja – tri volebné obdobia,“ priznala extajomníčka Kolenčíková.

Funkcie sa v nitrianskom kraji obsadzujú nie podľa kvalifikácie, ale podľa veľkosti straníckej protekcie. R. Kolenčíková uvádza príklad – vedúca odboru na úrade práce má skvelé výsledky, ale keď odišiel starý riaditeľ, tak ho nenahradila ona, ale geodet (!), ktorý kandidoval za Smer do národnej rady.

Mestskí poslanci Smeru využívajú svoje stranícke pozadie tak, že „podnikajú a chodia po úradoch celý deň, z odboru na odbor a skúšajú všetko možné aj nemožné, aby získali zákazku“.

R. Kolenčíková podala správu aj o tom, aká atmosféra vládne v strane. Keď chce niekto vystúpiť na republikovom sneme, „musí to ohlásiť krajskému predsedovi, ako aj to, s čím chce vystúpiť“.

Vo chvíli, keď vedenie strany pojalo podozrenie, že by na okresnom sneme mohla robiť problémy, tak jej vraj zavolal „pán Repák, ktorý je generálnym manažérom strany v zastúpení pána Richtera, že akú chcem zmluvu. Chceli, aby som bola ticho na sneme“.

A keď už sa snem v Nitre konal, tak pre povolaných „bol dolu VIP salón“. Ale „v ňom bola ďalšia VIP“ už len pre vyvolených.

R. Kolenčíková dala odpoveď aj na otázku, prečo sú ľudia v strane ticho: „Viacerí členovia Smeru sú nespokojní s tým, čo sa v Smere deje, ale keďže pracujú v štátnej správe či v samospráve, sú závislí od strany existenčne a boja sa hovoriť.“

Októbrové vyjadrenia bývalej krajskej tajomníčky Smeru sa dajú považovať za jej príspevok k blížiacemu sa výročiu novembra. Vyplýva z neho, že tu vládne strana v mnohom podobná tej, ktorá vládla pred rokom 1989.

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 42/2016. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 3,99 €
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 9

Rubrika Názory

Tagy Názory

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.