Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Manažér roka 2016 Šimon Šicko verí na spravodlivosť vo firemnej kultúre

10.11.2016, 05:00 | Jozef Andacký | © 2016 News and Media Holding

Víťaz ankety Manažér roka 2016 Šimon Šicko je vyštudovaný architekt, takže hľadať víziu či riadiť tím sa učil v praxi. Aj jeho pozícia v hernom štúdiu 10Tacle, kde pôsobil pred založením vlastného projektu, sa síce volala team lead, ale bola skôr kreatívna ako manažérska.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika

Podnikanie

Pixel Federation odštartoval s ďalšími troma spoločníkmi v roku 2007 a dnes má odhadovanú valuáciu 30 miliónov eur. Jeho najúspešnejšiu hru TrainStation hrávajú mesačne dva milióny ľudí.

Klasická teória manažmentu hovorí, že firma na zvládnutie rastu potrebuje procesy a formálne štruktúry. Ako je to v prípade Pixelu? „Verím tomu, že firemná kultúra zje na raňajky stratégiu a víziu. Že ak je firemná kultúra nesprávna, nepomôže ani najlepšia vízia a stratégia,“ znie krátka odpoveď výkonného riaditeľa Pixelu Š. Šicka.

Prečítajte si profilový rozhovor:

Dlhšia je o tom, že kým na „platové triedy, organizačnú štruktúru a ďalšie veci“ (bez irónie) si pixelisti najali špecialistu so skúsenosťami z veľkej konzultačnej firmy, Š. Šicko sa stará najmä o to, aby jeho firma neprišla o inovačnú iskru. A manažovať treba aj tú.

Tým skôr, že množstvo budúcich, potenciálne kľúčových projektov prichádza vo forme impulzívnych podnetov zvnútra. Aj hlavný titul pixelovského portfólia TrainStation začal vyvíjať tím ľudí, ktorí sami chceli hrať vlakovú hru na Facebooku.

Manažér roka je tradičné ocenenie udeľované týždenníkom TREND už od roku 2005. Päticu nominovaných zostavuje redakcia, o držiteľovi titulu rozhodujú hlasovaním osobnosti hospodárskeho života z TREND Barometra spolu s čitateľmi TRENDU a TREND.sk.

Profily nominovaných sme uverejňovali postupne od 17. augusta. Hlasovanie v 12. ročníku ankety bolo spustené 19. októbra a skončilo sa 2. novembra. Víťaza sme vyhlásili 8. novembra na slávnostnom večeri TREND TOP 2016.

Manažér roka 2016 - profily nominovaných

KPMG
Havel Holásek Partners
Marco Mirelli

„Keďže tu nebola výraznejšia konkurencia a skupiny vlakových nadšencov boli celkom veľké, mohli sme sa o niečo oprieť aj z marketingového hľadiska,“ spomína Š. Šicko. Celý tento „systém“ sumarizuje firemný slogan Players To Players – Hráči hráčom.

Firemná kultúra v Pixeli znamená spravodlivosť a transparentnosť. „Transparentnosť umožňuje, aby sme boli spravodliví. Môžem zamestnancovi povedať: dávam ti takéto odmeny, lebo sme mali takéto ciele, takáto bola realita, takáto je delta,“ hovorí Š. Šicko. Ako CEO sa snaží byť veľmi priamočiary a nič nefejkovať: „Lebo ľudia sú smart a prídu na to.“

Partneri projektu:

Official image partner:

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 45/2016. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 3,99 €
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika Podnikanie

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.