Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Investor roka 2016 je Volkswagen Slovakia

10.11.2016, 05:00 | Lukáš Kvašňák | © 2016 News and Media Holding

Keď dával TREND dokopy zoznam firiem, ktoré by mali byť nominované na ocenenie Investor roka, Volkswagen Slovakia bol automaticky prvou voľbou. Najväčšia domáca automobilka preinvestovala za posledné štyri roky na Slovensku viac ako 1,3 miliardy eur.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika

Podnikanie

A to ešte v tomto roku ohlásila výstavbu nového logistického centra za 150 miliónov eur. Volkswagen tým uzavrie svoj plán preinvestovať na Slovensku v rokoch 2012 až 2016 zhruba 1,5 miliardy eur. To už je suma, za ktorú sa stavajú celé nové automobilky. Ako príklad môže slúžiť Jaguar Land Rover, ktorý pri Nitre postaví nový závod za 1,4 miliardy eur.

Prečítajte si nominačný profil:

Za samotnými číslami sa skrýva oveľa viac. Keď predseda predstavenstva Ralf Sacht hovorí, že tieto investície len potvrdzujú postavenie bratislavskej fabriky ako výkladnej skrine nemeckého koncernu, rozhodne nepreháňa.

Volkswagen tu zavádza tie najmodernejšie technológie, ktoré sú v niektorých prípadoch použité v priemyselnej výrobe vôbec po prvýkrát. Okrem toho tu nasadzuje kolaboratívne roboty, v nástrojárni využíva 3D tlačiarne na kov a celý tok výroby riadi z moderného centra, ktoré je jedným z mála v celom koncerne.

Investor roka je nové ocenenie, ktoré týždenník TREND po prvý raz udelí v roku 2016 v spolupráci s KPMG ako partnerom projektu. Päticu nominovaných zostavuje redakcia, o držiteľovi titulu rozhodujú hlasovaním takisto aj osobnosti hospodárskeho života z TREND Barometra a čitatelia TRENDU a TREND.sk.

Profily nominovaných sme uverejňovali postupne od 17. augusta. Hlasovanie bolo spustené 19. októbra a skončilo sa 2. novembra. Víťaza sme vyhlásili 8. novembra na slávnostnom večeri TREND TOP 2016.

Investor roka 2016 - profily nominovaných

KPMG
Havel Holásek Partners
Marco Mirelli

Nové technológie nie sú samoúčelné. Pomáhajú tunajšiemu závodu získavať do výroby tie najnáročnejšie modely, do ktorých automobilky nasadzujú najnovšie technológie. Potvrdzuje to nielen už vyrábaná nová generácia Audi Q7, ale onedlho pribudne na linky nová generácia SUV Porsche Cayenne. Tá sa bude už kompletne vyrábať v Bratislave. Zabúdať nemožno ani na know-how, ktoré má Volkswagen Slovakia s výrobou hybridných a elektrických vozidiel. To môže v najbližších rokoch zohrať kľúčovú rolu.

Do budúcnosti nemožno očakávať taký významný objem investícií, keďže, ako vraví R. Sacht, teraz je dôležité realizované investície využiť a ísť do silnej amortizačnej fázy a novými produktmi si na ne zarobiť. Prudký rast z posledných rokov však postavil bratislavský Volkswagen aj pred problém s nedostatkom ľudí. Nasadenie pol tisícky zamestnancov zo susednej fabriky Audi v maďarskom Győri je len krátkodobé riešenie.

Partneri projektu:

Official image partner:

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 45/2016. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 3,99 €
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika Podnikanie

Tagy Investor roka 2016, TREND TOP, Volkswagen Slovakia

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.