Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dodo v politike

23.11.2016, 19:00 | Marián Leško | © 2016 News and Media Holding

Názor | Rozhovor, ktorý denníku Pravda poskytol Robert Fico, je ďalším dôkazom, že žijeme v dobe postpravdivej. Necharakterizuje ju len to, že verejní činitelia klamú viac a intenzívnejšie ako kedykoľvek predtým. Podstatné je, že na pravde ešte nikdy nezáležalo menej ako teraz. Aj keď na tomto poli už vynikli mnohí, je ťažké nájsť niekoho, komu na pravde záleží menej ako slovenskému premiérovi.

 • Tlačiť
 • 1

Rubrika

Názory

Keď prišla reč na kauzu Gorila, R. Fico povedal: „Mám eminentný záujem na tom, aby Gorila bola vyšetrená... Pokiaľ budem môcť, veľmi rád k vyšetreniu prispejem.“

Zdroj: Danglár

Pozrite si všetky Danglárove ilustrácie ku komentárom M. Leška

Povedal to človek, ktorý už päť rokov odmieta odpovedať na otázku, či bol v byte na Vazovovej. Namiesto toho, aby k vyšetreniu prispel svojou výpoveďou, sleduje spolu s nami špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, ako robí všetko možné i nemožné, len aby vyšetrovatelia nemohli predvolať premiéra na výsluch.

Predseda Smeru povedal: „My sme prijali vážne rozhodnutia v súvislosti s piešťanským cétečkom a potom sa ukázalo, že ten, kto chcel kúpiť predražené cétečko, bol nakoniec ten, kto dostal ocenenie Biela vrana, poslanec Suchánek.“

Faktom je, že Alan Suchánek ako jeden z členov výberovej komisie dopustil, aby vo verejnej súťaži, ktorá sa uskutočnila v roku 2012, tesne zvíťazila najdrahšia, ale nie najlepšia ponuka. Nemocnica by za zakúpený prístroj zaplatila takmer milión eur. To však nič nemení na skutočnosti, že v roku 2014, v čase druhej vlády R. Fica, chcela tá istá nemocnica kúpiť cétečko za takmer 1,6 milióna eur.

Aj minister zdravotníctva Tomáš Drucker priznal, že v roku 2014 došlo k významným pochybeniam, lebo cena prístroja nezodpovedala cene obvyklej. Vôbec to nie je tak, ako tvrdí premiér, že médiá niečo napísali, on niekoho „zarezal“, a potom sa ukázalo, že to bolo úplne inak.

Nič také sa neukázalo. Absolútne rekordy premiér prekonával, keď hovoril o ministrovi vnútra: „Nie je nič, čo by ma oprávňovalo zaujať kritický postoj voči Robertovi Kaliňákovi... Kaliňák má moju absolútnu dôveru.“

Neprehliadnite

Toto stanovisko je v hlbokom protiklade s jeho vyhlásením, že „Smer je štandardná strana“, ktorá rešpektuje písané aj nepísané pravidlá.

Politici Smeru, ktorí si želajú, aby bol štandardnou stranou (Marek Maďarič, Monika Flašíková, Boris Zala a ďalší), sa zhodli v názore, že minister vnútra je v takom konflikte záujmov, aký je pre štandardnú stranu neprípustný. Absolútnou obhajobou ministra predseda Smeru „kaliňákuje“ nielen seba, ale aj celú stranu.

R. Fico ešte povedal: „Nie som Dodo v politike, aby som na takéto lacné hry naskočil.“ Nemal na mysli žiadneho Jozefa, ale vtáka z ostrova Maurícius, ktorý vyhynul pre svoju hlúposť. Česi tomuto vtákovi hovoria Blboun nejapný. Premiér možno nie je Dodo v politike, ale je v nej dlhodobo úspešný aj vďaka tomu, že robí dodov z voličov.

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 47/2016. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 4,45 €
 • Tlačiť
 • 1

Rubrika Názory

Tagy Názory, Res publica, Robert Fico

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.