Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Špekulantom sklapli zuby naprázdno, najväčšia pekáreň ostala v rodine

30.11.2016 | Ivan Haluza

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

30.11.2016 | mino6

Najlepšia na celom článku je informácia o Babišovej strate, ten všivák nevykáže zisk ani za boha, totálne sfalšované účtovníctvo a vytunelované zisky.

30.11.2016 | shaggy

Máte v článku chybu.
V jednom nadpise je: "Právnik sa nezaprie", ale správne to má byť "Socialista sa nezaprie".
Bojovať proti predaju pečiva pod výrobné náklady násilne (legislatívou), je také krásne socialistické.
Aj som chcel pochváliť, že majitelia vyzerajú byť schopnejší, než socialista Babiš, ale nakoniec je to to isté, len v bledoružovom.
Nikto, kto sa stará do cudzieho biznisu a násilne presadzuje svoje názory, si nezaslúži byť úspešný. Pre mňa to bude vždy len príživník.

01.12.2016 | Morris

Aj by som suhlasil.
Ale ako sa moze maly rodinny podnik branit takejto nekalej konkurencii?
Tato firma stoji proti protivnikovi, ktory roky moze dumpovat ceny, a ani ho to neboli - platit to moze z nasich dani (danove prazdniny pre duslo).

Keby bolo na trhnu velke mnozstvo malych firiem, cim by vznikla prirodzena konkurencia, tak by som s tebou 100% suhlasil.

01.12.2016 | shaggy

Čo je na tom nekalé?
Áno, daňové prázdniny sú zlo, ale nemôžu proti nim bojovať iným zlom (zlými zákonmi). Správny postup by bola žaloba voči SR.
A nie sú malá firma, aj v porovnaní s babišovcami sú dostatočne veľkí.

Ak by som chcel bojovať so zlodejmi (socialistami) tak, že by som klesol na ich úroveň, tak by som sa stal jedným z nich. Radšej by som nechal padnúť svoju firmu, ako by som mal urobiť čokoľvek, čo je v rozpore s mojou morálkou. A lobovanie za totalitné zákony zasahujúce do slobôd iného je proti mojim zásadám.

05.12.2016 | Morris

V porovnani s babisobcamu su dostatocne velki? Uz po tejto vete by som nemal reagovat, zjavne neviete co hovorite.

Ale chcem este dodat - zalobou voci SR by dosiahli to, ze by po case o svoju firmu dosli. Nejake sudne rozhodnutie o 10 rokov by im uz bolo malo platne.
A neverim, ze by ste obetovali pracu Vaseho otca a zaroven vase zivobytie.

Cim sa zivite?

03.12.2016 | propediotika

Po precitani viet ako "Naši ľudia si už neodrábajú len svoje hodiny, domov idú až vtedy, keď splnia to, čo majú presne predpísané." a "Keď chce niekoho manželka prepustiť, manžel jej to sem-tam vyhovorí" som nadobudol dojem, ze podmienky pre zamestnancov tam budu drsne...

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.