Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Slovenské vysoké školy sa uzatvorili pred svetom

30.11.2016 | Zuzana Petková

Diskusia (3 reakcie) Pravidlá diskusie

30.11.2016 | HlasNaHlas

" z nich je len zhruba deväťsto pracovníkov s iným ako slovenským občianstvom. Predstavuje to iba šesť percent."

ešte by bolo zaujímavé vaskúmať odkiľa je prevažne tých 6 percent. Tipujem, že z banánových republík, bývalých štátov ruska, nejakých ázijských štátov a bývalého ostbloku. Som zvedavý, koétrý brit, amreičan alebo západný nemec, či japonec by sme šiel na stáž, keď je tu výskum, v ktorom sa kradnú výsledky práca a z platov sa tu nedá vyžiť.

01.12.2016 | HromBlesk

A kto by sme išiel?? a Na čo??? Aby po ňom na ulici pokrikovali náckovia???Aby sa smiali deti v škole jeho dcére že má snedú kožu??? Aby stretával korupciu??? A dostával 800 EUR???? ni sa neuzatvorili oni sú otvorené ale sem nikto nechce.

02.12.2016 | Roman Kanala

Konkurz na vedecké miesta je v slobodnom svete verejne prístupný na internete. Na Zlodejsku sú nástenky v zlodejskom jazyku.

V slobodnom svete je profesor jednoducho pracovné zaradenie. Získať ho môže len taký, kto prešiel americkou univerzitou. Rok ako postdoc v Stanforde stačí. Alebo aspoň dobrou anglickou univerzitou, ako Oxford, Cambridge, UCL. Je to nepísané pravidlo, no funguje.

Na Zlodejsku sa profesorská stolička vysedí na mieste ako kvočka na vajciach. Neexistuje prísť zvonku. A potom sa čudujme, že takí ľudia nevedia po anglicky, nevedia vyhľadávať informácie, napísať publikáciu, nevedia spolupracovať.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.