Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Študenti utekajú do Česka, hoci na papieri je tam štúdium drahšie

28.11.2016 | Zuzana Petková

Diskusia (7 reakcií) Pravidlá diskusie

29.11.2016 | EuroSMS

Kazdy rodic predsa urobi vsetko, aby jeho dieta ziskalo kvalitne vzdelanie. Ide o unikatny a iba jeden pokus na dieta. Brno je idealny kompromis, vyborny pomer cena/vykon. Ostatni odchadzaju bud do Skotska (studium moze financovat gov) alebo napr. do Anglicka, kde mozu ziskat pozicku na studium. Je vhodne pozorne prestudovat statistiky marurantov najlepsich gymnazii, kolki a aki studenti odisli. A nasledne sa treba zdesit a vsetkych ministrov skolstva zobrat na zodpovednost.

30.11.2016 | redpepper

Ministri sú ten najmenší problém. Väčšinou išlo len o zohrievačov stoličiek. Za stav školstva zodpovedajú celé vlády a ich poslanci. Veľmi dlhý zoznam.

29.11.2016 | Roman Kanala

Nie je pravda, že v Česku je štúdium drahšie. Pravdou je, že v Česku je štúdium.

29.11.2016 | HlasNaHlas

veru nie, nie je drahšie, ale lacnejšie, tie štatistiky klamú

29.11.2016 | Don Quijote

Štúdium v Čechách je teraz "in", nehovorím keď niekto ide študovať n a Univerzitu Karlovu a Masarykovu, ale veľa mladých ľudí ide do Čiech študovať na univerzity, ktoré sú kvalitou porovnateľné s Katolíckou Univerzitou v Ružomberku, UAD v Trenčíne atď, . Aj na Slovensku ešte zostalo niekoľko vcelku kvalitných univerzít, ale jednoducho sa dnes nosí študovať minimálne v Čechách, aj keď často krát na tak isto nekvalitných školách.

29.11.2016 | whitewater

Študenta to stojí viac, keďže musí platiť za ubytovanie, výdavky na cestovanie atď. Ale takisto si nájde oveľa ľahšie brigádu/prácu a oveľa lepšie platenú ako na Slovensku.

29.11.2016 | Juraj Tomášek

Fico tu vzdelaných a sebavedomých mladých ludí nepotrebuje. Ved sa pozrite, neuvážene prijali jednu takú slečnu na ministerstvo a aký vietor urobila...

Určite toto teraz na ministerstve banujú a nabudúce prijmu niekoho ktorý síce veci nerozumie,ale je loajálny...

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.