Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nečakajú na štát, školstvo menia sami

05.12.2016 | Jozef Tvardzík

Diskusia (8 reakcií) Pravidlá diskusie

05.12.2016 | LPB

Sympatická iniciatíva, držím palce.

"viac než polovicu z nich netrápi nízky plat alebo byrokracia" Na štrajkoch to veľmi poznať nebolo.

05.12.2016 | Ján Macek

Už ma unavujú tie články o mladých šikovných učiteľoch, ako sa to školstvo dá zmeniť a podobne.
Kde budú tí mladí šikovní učitelia, ktorí chcú meniť školstvo, o desať rokov?
A koľko tých šikovných mladých učiteľov v školstve ostane aspoň 10 - 15 rokov?
Rozhliadnite sa dookola zistite si, že koľko dôchodcov učí na školách napríklad v Bratislave. Aké problémy sú so zháňaním matematikárov, fyzikárov, informatikov, či učiteľov chémie.
Dnes má nastupujúci učiteľ plat nižší o 40 € pod minimálnou mzdou (4 stupeň).
Ostanú učiť, aj keď budú mať rodiny a pritom dlhodobo nízky plat?

06.12.2016 | salamoon

+

06.12.2016 | LPB

Ak sú platy nízke, v školstve zostávajú buď nadšenci, ktorých to baví, alebo neschopáci, ktorí by v súkromnom sektore nemali šancu. Ak je učiteľov veľa, resp. žiakov málo, treba tých neschopákov vytlačiť a z ušetreného podporiť ostatných. S ľuďmi je však ťažká práca, obzvlášť vo verejnom sektore.

06.12.2016 | @@@

prave že vo verejnom sektore to až take nie je ....ludia su voči ludom pracujucim vo vejrenom sektore lepši ako pracujucim v sukromnom

07.12.2016 | Niless

No uz len.

07.12.2016 | Niless

Mila iniciativa, oni ukazu ze sa to da aj inak a lepsie. Ale jesitnost uradnikov na ministerstvach a krajskych uradoch je nekonecna, ak tam bude len naznak toho ze by to mohlo niekoho ohrozit zadupu to do zeme. Pokial nebudu s takymito ludmi tahat aj rodicia, kazda takato iniciativa bude zadupana do zeme.
Takze najprv asi treba vzdelat rodicov a potom mozeme zmenit skolstvo.

19.12.2016 | Danka Draganovska Tlachova

Ak niekto učí rok v Teach for Slovakia a potom odtial odíde a živí sa inak tak o čom to je? Väčšina učiteľov predsa učí dlhšie a preto aj iný náhľad na školstvo. Prečo odchádzajú a neučia zvyšok života? Za tie peniaze a v týchto podmienkach? Berú to ako frontovú líniu? Adrenalín? Extravaganciu?

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.