Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako vytlačiť autá z Bratislavy? Parkovné je len začiatok

12.12.2016 | Ján Kováč

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

13.12.2016 | EuroSMS

Bratislava - Filialka chatra desiatky rokov. Pokial by sa ludia doviezli az na Trnavske myto, iste by nejazdili autami.

13.12.2016 | majoo

Bratislava nemá nosný systém hromadnej dopravy , preto nikdy nebude ako Berlín a ani ako iná normálna metropola.
Keďže metro v Bratislave pravdepodobne nikdy nebude, mohli by sme za nosný systém považovať električkové trate, ktoré však nepokrývajú všetky mestské časti a ich prepravnosť je limitovaná tým že sú zo 100% súčasťou pozemnej dopravy.
Od 89. sa nepostavil ani meter novej trate až na posledný kúsok medzi petržalkou a starým mestom. V pláne je síce predĺženie petržalskej električkovej trate avšak opäť po zemi - čiže s 1/3. prepravnou kapacitou.
Kým mesto nezačne riešiť nosný systém hromadnej dopravy systematicky (čo podľa riešenia petržalskej trate nerobí), môžu hovoriť o vytáčaní aút koľko chcú. Autobusy a trolejbusy sú len doplnkové a zo svojej podstaty také aj budú. Všetko čo je súčasťou pozemnej dopravy v meste je od dopravy závislé a preto nekomfortné...nosný systém musí byť nezávislý aspoň medzi centrom a ostatnými časťami.

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.