Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Parkovacia politika: Bratislava chce priestor pre život, nie ďalšie autá

12.12.2016 | Ján Kováč

Diskusia (2 reakcie) Pravidlá diskusie

13.12.2016 | EuroSMS

V severskych krajinach bol jeden krasny zvyk. Ked sa vybudovala obytna stvrt, nepostavili ludom chodniky. Nie z toho dovodu ako u nas, ze nejaky hlupak zabudol alebo sa rozkradol material, jadnoducho preto, aby si ludia vychodili cesticky, ktore sa nasledne vybetonovali. Nikto potom nechodil po travniku krizom, vsak?!
S autami je to podobne - ludia na predmesti niekde uz teraz prirodzene parkuju, aby sa dostali na elektricku. Autobusom sa im iste v zapche nechce hrkotat hodinu do centra.
Staci sa teda iba pozerat, poznat vstupy do mesta a vytvorit parkovanie na spravnych miestach.
Ziadna amerika, iba sa pozerat, byt empaticky - ako by som si to zelala ja, keby som bol na ich mieste.

13.12.2016 | citatelTrendu

Pravdu máš najmä v tej časti že chcú ísť električkou a nie sa terigať autobusmi, lebo aj tie stoja v zápche. lenťže naši komunálnici ešte nepochopili že by mali investovať najmä do rozvoja električkovej dopravy. Vrakuňa, Biskupice aj DNV by si električkové trasy zaslúžili. To by skutočne rozvoju MHD v meste pomohlo. A zatiaľ budovať aspoň nové BUS pruhy hoci aj za cenu obmedzenia áut, MHD treba zrýchliť.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.