Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ako môže fungovať dépéháčkarska mafia

08.02.2016 | Oliver Brunovský | Zuzana Petková | Xénia Makarová | Ivan Haluza

Diskusia (4 reakcie) Pravidlá diskusie

09.02.2016 | Peter Puškár

Ja sa nemusím skrývať za anonymnú prezývku. To čo písmete vieme a hovoríme o tom viac ako 5 rokov. V podstate je to presne popísané akurát k dokonalosti vedie to že keď na to poukážete môže sa vám stať že z človeka spravia nedôveryhodného tým že medialne za pomoci kadejakých plátkov z neho spravia bieleho koňa, zaradia do rôznych zoznamov a máte smolu.
Veľmi jednoduché ako zistiť kto rozkráda štát je aby štátna pokladnica ukázala komu dph vypláca. Viackrát sme ju o to žiadali a neurobili to! Vraj daňové tajomstvo. To je ale riadna blbosť keď cez dph je financovaných 75% štátneho rozpočtu! To že som prenasledovaný keď poukazujem na kradnutie hovorí o tom že som trafil do čierneho na rozdiel od všetkých tých bilbordový antikorupčníkov.
To že niektorí ministri sú najväčší podvodníci s dph vie každý kto sa trochu zaujíma. Ale nezávidím im to pretože to môžu robiť len preto lebo tupošt ľudí ns Slovensku nemá hraníc. Máme to čo si zaslúžime a zrejme je to to aby sme boli okrádaní

09.02.2016 | LPB

+

09.02.2016 | bluehen

Odzuby s DPH existuju prakticky odvtedy co bola zavedena. S nadmernymi odpoctami spekuluju len ti najlakomejsi. A i ten najhlupejsi urcite nenecha vo verejnom zazname svoje meno. Len ojedinele robia chyby (takych policia vypatra).

09.02.2016 | HromBlesk

Zaviedli reverse charge na masove výrobky, na polnohosp suroviny..a prečo ho nezaviedli v širokom rozsahu na čo najširšie spektrum produktov??? Daňoví uradníci presne ale presne vedia o koho sa jedná a ktoré transakcie sú podozrivé. Len to sú chránené osoby. Často ctihodní ľudia ..napr budú tvrdiť že na SLovensku sa nedá kúpiť mäso a ich kombinát musí kupovať maso z Nemecka a SPanielska. ..ale volí SMER. A takýto ľudia dostnú presne hlášku kedy príde kontrola ..mesiac aj dva dopredu aby sa nachystali. A vyvolený kontrolór. KEdysi DU mal lokalne rozhodovanie koho a ako idu kontrolovať. Poznali lokalne firmy a vedeli čo je podozrivé.(tí poctiví kontrolóri) Lokálni DU sa vraj zaplietli s lokálnymi firmami..čo nevylučujem..a preto sa urobilo rozhodovanie o tom koho sa ide kontrolovať na centrálnej urovni..z BB sa určí na základe indikácií čo je podozrivé...považoval som to za dobrý krok..a dnes viem že to bolo na to aby sa centrálne riadili karuselové obchody. Podobné s...tvo ako so sudcami...no načo mať svojho sudcu v každom senáte..každého nepodplatíš...stačí ked mas svojich na najvyššom súde.

A potom téma..co robia karuseláci...zlučujú firmy s dlhmi do jednej, ktorú napíšu na bieleho koňa a nikto nič nerobí. Vlani malo platiť sprísnené pravidlá na zlučovanie. Neprešli cez parlament.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.