Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Nabrať odvahu a sily na zmenu

20.12.2016, 19:00 | Oliver Brunovský | © 2016 News and Media Holding

Názor | Veľa ľudí dumá nad tým, prečo niekomu prajú hviezdy a iný dopadá ako večný chudák. Nehovorím teraz o ranách osudu ani o výhrach v životnej lotérii. Hovorím o situáciách, keď sa veci dejú obvyklým poriadkom a jedni víťazia, kým iní na nich frflú.

 • Tlačiť
 • 2

Rubrika

Editoriál

Tagy

Názory

Rozmýšľal som nad tým napríklad pri pohľade na Petra Sagana, Dominiku Cibulkovú, Mateja Tótha, skvelé slovenské lyžiarky, Mariána Hossu či hokejových brankárov. Čo sa stalo, že Slováci, večne trpiaci všakovakými komplexmi, ktoré ich zvykli spoľahlivo odstrihnúť od finálneho úspechu, odrazu začali vyhrávať? Čo je tá posledná kvapka, ktorá má silu všetko zmeniť? A nie je vlastne toto ich najcennejšie víťazstvo?

Posledné tohtoročné (dvoj)číslo TRENDU sme sa rozhodli venovať ľuďom, ktorí môžu uvažovať o príčinách životných víťazstiev a prehier spolu s nami. Osobnostiam, neraz hlavným hrdinom zmeny, ktorí sa na svet pozerajú trochu inak ako majorita pachtiaca sa za pomyselným úspechom.

Neprehliadnite

Už na obálke Vám prinášame úžasného človeka. Ešte stále mladého slovenského profesora, ktorý nám na začiatku 90. rokov ako blonďavý študent chodil pomáhať do redakcie. Dnes je uznávaným profesorom na Chicago Booth School of Business, najlepšej biznis škole sveta, ktorá je domovom viacerých nositeľov Nobelových cien za ekonómiu. Ľuboš Pástor napriek svojej dôležitej pozícii pomáha Slovensku a nabáda, aby na jeho škole študovalo čoraz viac talentov aj z našej rodnej krajiny.

Aj keď sa to niekedy nezdá, dosahovať najvyššie méty a tým aj vnútornú spokojnosť nemusí byť také ťažké. Vďaka môjmu povolaniu mám tú česť sa už celé roky stretávať s výnimočnými ľuďmi. Drvivá väčšina z nich prešla a prechádza aj ťažkými peripetiami, oni tiež zažívajú rany osudu a výhry v lotérii. Ale tá sila, vďaka ktorej víťazia, je zakódovaná v ich vnútri.

Oliver Brunovský karikatúra

Jedni to, čo je dôležité, nazývajú fokus, iní hovoria o silnom presvedčení a o tom, že vlastne iba veria tomu, na akú cestu sa vydali. Víťazia vďaka vôli víťaziť.

No to podstatné, čo sa mi na nich páči, je vyžarovanie, ktorým dokážu presvedčiť aj iných a strhnúť ich, aby išli s nimi po rovnakej ceste. Podporujú sa navzájom, veria budúcnosti a vyznávajú silu tímu, ktorý k sebe pripútali.

Spolu sme viac, ako keď je každý sám so svojím neraz chvíľkovým odhodlaním. Platí to pre úspech jednotlivca, hoci je napokon na tom bicykli alebo na podaní sám. Miliónnásobne to platí pre krajinu.

Na prelome rokov Vám, vážení čitatelia, z TRENDU želáme dostatok síl a odhodlania, aby ste vždy vedeli zabojovať za tú správnu zmenu. My Vám pri tom budeme pomáhať. Pekné sviatky!

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 50/2016. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 4,45 €
 • Tlačiť
 • 2

Rubrika Editoriál

Tagy Názory

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.