Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Ako sa Fico odkostkoval

10.02.2016, 14:00 | Marián Leško | © 2016 News and Media Holding

Názor | Vzťahy medzi predsedom strany Smer a Klinikami Kostka sú veľmi dobre premasírované

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika

Názory

Seriál o Matovičovi, ktorý v priamom prenose produkuje predseda vlády, je len reprízou inscenácií, aké zaraďuje do vysielania, keď mu tečie do topánok.

Keď sa v decembri 2014 dostal do defenzívy, lebo prepukol škandál s predraženým cétéčkom a supervýnosnou eseročkou Pavla Pašku, Robert Fico dramaticky oznámil, že z Ukrajiny sa blíži „veľký konflikt“, v ktorom „Slovensko bude veľmi, veľmi, veľmi trpieť“. Keď sa Smer-SD dostal v apríli 2015 do ťažkostí, lebo vyšlo najavo, že majiteľ Váhostavu preniesol svoje dlhy na drobných dodávateľov, predseda vlády vyhlásil, že to zavinil bývalý minister dopravy a dnešný predseda KDH. Najnovší seriál o Matovičovi premiér vyprodukoval, lebo potreboval škandálnu „pecku“ z posledných dní „odkostkovať“.

Ilustrácia ku komentáru Mariána Leška Ako sa Fico odkostkovalZdroj: Danglár

Pozrite si všetky Danglárove ilustrácie ku komentárom M. Leška

Príslovie, že komu pánboh, tomu všetci svätí, treba aktualizovať do podoby, že komu premiér, tomu aj ministerstvo, úrad a poisťovňa. Kliniky a organizácie Pavla Kostku dostali od premiéra dotáciu 20-tisíc eur, od ministerstva školstva vyše pol milióna, z ústredia práce 32-tisíc, no od štátnej zdravotnej poisťovne najviac: exkluzívne zmluvy na tri milióny eur. Čo je za masáže a podobné terapie viac ako veľa.

O tom, že vzťahy medzi premiérom Ficom a Klinikami Kostka sú dobre masírované, svedčí aj lapália s Máriou Troškovou, lebo vyhlásenie P. Kostku, skôr než ho poslal médiám, prešlo počítačom asistentky predsedu vlády. Čo je fakt, ktorý spája premiéra s tým, že Kostkove kliniky urobili z masáží najvýnosnejšiu činnosť v zdravotníctve. Pretože predražené masírovanie je na pochopenie rovnako nenáročné ako predražené cétéčko, predseda vlády musel hodiť do verejného „pľacu“ niečo iné.

Premiér vyhlásil, že „pán Matovič je daňový podvodník a na svoju činnosť používa biele kone“. Aj keby mal pravdu a zo strany podnikateľa Matoviča došlo v roku 2008 k podvodu, tak vyhlásenie R. Fica, že odhaľovanie „pozadia Igora Matoviča je vo verejnom záujme“, má podstatnú chybu. Ako predseda vlády, šéf koalície či vládnej strany mal šesť rokov na to, aby daňové úrady, Finančná správa, polícia a prokuratúra robili svoju prácu.

Ak niečo bolo vo verejnom záujme, tak najmä to, aby tu vznikol a fungoval systém, v ktorom sa predseda vládnej strany nemusí hrať na daňováka, vyšetrovateľa, prokurátora i sudcu zároveň. Keď premiér tvrdí, že má dôkazy, podľa ktorých I. Matovič v roku 2008 podvádzal, tak svedčia aj proti nemu ako spolutvorcovi pomerov, v ktorých sa dôkazy dlhé roky sušia a vytiahnu až vtedy, keď má na tom šéf Smeru osobný záujem.

Ak sa I. Matovič dopustil podvodu, mal byť obžalovaný a odsúdený. Počas svojich rokov pri moci R. Fico neurobil nič, čo by prispelo k tomu, aby systém, za ktorý zodpovedá, fungoval vo verejnom záujme. Aj keby sa I. Matovič dopustil trestného činu, jeho veta, že kto chráni zlodejov, tak je sám zlodej, tým nestráca pravdivosť.

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 6/2016. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 3,99 €
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika Názory

Tagy Fico, Názory, Parlamentné voľby 2016, Res publica Mariána Leška, Smer-SD

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.