Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Barbie randí s transformerom

22.02.2016, 00:00 | Marek Legéň | © 2016 News and Media Holding

Regály každého hračkárstva sa prehýbajú pod ich výrobkami. Nebyť dánskej skladačky Lego, ovládli by celosvetový trh. Najväčší americkí producenti hračiek Mattel a Hasbro majú v zásade rozdelené ihrisko.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Podnikanie

Tagy

hračky, Mattel

Kým výrobca Barbie je viac doma v sortimente pre dievčatá, jeho konkurent má prevahu v chlapčenských hračkách. Onedlho môže byť všetko minulosť. Agentúra Bloomberg začiatkom mesiaca informovala, že oba koncerny začali debatovať o možnom spojení. Ak by k nemu došlo, zrodil by sa hračkársky obor s trhovou hodnotou blízkou dvadsiatim miliardám dolárov.

Neprehliadnite

Karta sa obracia

Hračkárske ikony si oživujú spomienky spred dvadsiatich rokov. O akvizíciu Hasbra sa vtedy usiloval o poznanie silnejší Mattel. Hasbro bolo v tom čase bez produktového hitu, malo v ponuke len zásobník hračiek, ktoré vyšli z módy. Firma sa zubami-nechtami ubránila pokusu o prevzatie a prežila.

Po rokoch sa pomery zásadne zmenili. Biznis Mattelu na rozdiel od Hasbra chradne. Jeho pokles má na svedomí najmä kultová bábika Barbie, po ktorej viditeľne oslabol dopyt. Hrubé tržby z jej predaja vlani klesli na 906 miliónov dolárov, za posledné štyri roky sa zviezli o

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Podnikanie

Tagy hračky, Mattel

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.