Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Žitňanskej rýchla novela: Firmy už naozaj budú čeliť stíhaniu

10.01.2017 | Zuzana Petková

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

10.01.2017 | HromBlesk

Dôležité pani ministerka, ale je to to najdôležitejšie???? NEvadí Vám zlučovanie firiem do jednej a potom ich likvidácia VAšimi sudcami?? Unikajú miliony EUR.. asi nie lebo v tom frčia všetci- Nevadí Vám úroveň sudcov vedúca k sudnym sporom trvajúcim aj 15 rokov?? Nevadí Vám disciplína sudcov...pol týždna doma na samoštúdiu,.,,, Nevadí Vám špina v krajine a beztrestnosť pri znečisťovaní krajiny??? Prečo v Rakúsku zoberú za rýchlosť klúče od auta a u nás za 1 promile ešte ste nedali bezpodmienečný trest?? Prečo sa nám Slota rehoce opakovane do tváre??? Prečo nie je v base ako hlava organizovanej skupiny cez ktorú išli eurofondy...je to problém dokázať že 80% zákaziek dostali s ním spriaznené firmy??? Nevadí Vám že IT firmy posielaju každý mesiac na Cyprus desiatky milionov EUR ...vraj vlastníkom SW....smejem sa...za autorské práva ale v skutočnosti politikom????
Prosím tak nás tu netrápte zodp firiem...
Kolko ludí sedí v base za nesúlad majetku s príjmami???
Ako sa má pán Harabin????Jáj ešte stále súdi???Pekne..
Prečo ste súhlasili aby išiel Procházka za sudcu do EU?? KAo ste to povedali?? odborne bol ok..... A morálka pani ministerka???

10.01.2017 | Alexander Stredný

Kde ostala hmotná zodpovednosť politikov, verejných funkcionárov, štátnych zamestnancov? Kedy pôjdu do väzenia všetci tí, čo predražujú verejné zákazky a tým kradnú verejné zdroje? Kedy konečne začnete splácať škody, ktoré spôsobujete buď úmyselne alebo v dôsledku nekompetentnosti?

10.01.2017 | citatelTrendu

Presne tak, lenže k tomu potrebujeme zmenu zákona o polícii a prokuratúre, kde bude jasne definovaná ich jasná nezávislosť od politikov (voľba aj rozhodnutia sudcov, prezident polície a pod.). Tiež mi na Slovensku chýba zrušenie premlčacej doby za korupciu, zlodej je zlodej aj keď sa to zistí o 20 rokov neskôr a mal by prísť o majetok (exekúcia by sa mala týkať všetkého majetku získaného a prevedeného na 3. osoby počas doby kedy ku korupcii malo prísť).

A odsúdený za korupciu povinný doživotný zákaz vykonávať akúkoľvek funkciu v štátnej alebo samosprávnej funkcii či firme s jej účasťou.

10.01.2017 | Moral Revival

niečo pre pani charakternú:
http://medialne.etr...

11.01.2017 | demo50

Ďalšie riešenie pani ministerky, ktoré nám má dať pocit, že táto zlodejská banda niečo rieši, aj k tomu musela byť dokopaná EU. V praxi však novele nerieši nič. Koho budú stíhať? Firmu pred zlúčením alebo firmu po zlučení na chate v Harmónii? Komu zhabú majetok? Firme spoločníka z Hongkongu a konateľa z neexistujúcej adresy v Hungarii? Alebo firmu v jej novom sídle v polorozpadnutom domčeku v dedinke na juhu Slovenska? Naviac firmy "našich ľudí" sa budú môcť vyviniť. Pekná fraška, blahoželám.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.