Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Keď sú malé vodné elektrárne výborný kšeft

09.03.2017 | Zuzana Petková

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

09.03.2017 | LPB

Zaujímavá téma. Netušil som, že aj týmto sa zaoberala pani Dubovcová.

Chcelo by to odborný článok o možných negatívnych vplyvoch MVE a ich rôznych riešeniach. Rybky, studne, pomalší tok... Príklady dobrých a zlých riešení. Ja viem Trend je hlavne o ekonomike... Lebo napríklad ten pomalší tok môže byť aj prospešný. Odpad, nielen rádioaktívny, by sa mal asi riešiť inak, či?

09.03.2017 | Roman Kanala

Sú malé vodné elektrárne naozaj ekologickým zdrojom elektrickej energie?
Tomáš Derka, 19.11.2012
http://www.changene...

Petícia Zachráňme rieku Hron
2011
http://www.changene...

Diskusie tam boli preriedené, ale články ostali.

10.03.2017 | LPB

+
Diskusný príspevok od Slava pod článkom z prvého odkazu je výborný.

09.03.2017 | skdab

Podľa EIA neboli posudzované oveľa väčšie projekty. Pokiaľ viem Schule Poprad, výrobca hliníkových odliatkov, nebol takto posudzovaný a pritom zlieváreň je v obytnej zóne. Schule, na základe dobrej skúsenosti s orgánmi životného prostredia, plánuje v obytnej zóne ďalšiu expanziu. Občania protestujú, ale nič nepomáha. Smutná realita tohto štátu.

09.03.2017 | Roman Kanala

Kedysi začiatkom 90-tych rokov som bol oslovený, nech zoženiem švajčiarskeho výrobcu turbíny pre malú elektráreň. Aj som zohnal, ten starý pán hľadal učňa, aby mu odovzdal skúsenosti. Toho som sklamal, že nie som záujemca o prebratie remesla, ale potenciálny zákazník.

Potom sa stalo to, čo sa obvykle stáva na Zlodejsku. Ten, čo príde s nápadmi, nedostane povolenie a to dostanú rok na to nejakí červení holofojtoši.

Vlani som daroval jednu peltonku, čo hrdzavela v pivnici asi 50 rokov. Mne bola nanič, pôjde na Madagaskar, niekomu urobí radosť. Elektrina takmer zadarmo, len občas treba namazať ložiská a natrieť kryt novou farbou.

10.03.2017 | HromBlesk

Zopakujem moj príspevok, ktorý my Trend zmazal a neviem prečo, ak chcete niečo vidieť pozrite si na STV minuloročné Ryby rybyčky aké dôsledky má takáto elektráreň na horný tok Hrona kdesi pri Polomke či Závadke. Na zaplakanie.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.