Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Viceprezident Amazonu: Plánujeme tu zostať dlho

Najväčší svetový e-shop Amazon pridáva na mapu svojich logistických centier Slovensko. O novej investícii v Seredi sa TREND rozprával s viceprezidentom Amazonu pre Európu Royom Perticuccim.

09.03.2017, 21:25 | Marek Legéň | © 2017 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 0

Prečo ste sa rozhodli postaviť nové centrum nedoručených zásielok práve na Slovensku?

Investícia je dôsledkom úspešného pôsobenia Amazonu v Bratislave, kde v administratívnych priestoroch zamestnávame už 850 ľudí. Nové centrum pomôže uspokojiť rastúci dopyt a zaistiť zákazníkom rýchly a spoľahlivý servis, na aký sú v celej Európe zvyknutí. Sme rýchlo rastúca firma a je skvelé, že sa nám podarilo investíciu na Slovensku zrealizovať tak rýchlo.

Neprehliadnite

Amazon narazil na administratívne prekážky pri plánovaných investíciách v Česku. Neobávate sa podobných prieťahov na Slovensku?

Sme veľmi spokojní s naším rozhodnutím investovať na Slovensku. Budeme pokračovať v rozširovaní kancelárskych priestorov v Bratislave a ponúkneme prácu viac než tisícke ľudí v logistickom centre v Seredi. Plánujeme tu zostať dlho.

Súvisí vaša investícia na Slovensku s tým, že ste vlani upustili od výstavby centra s podobnou náplňou práce v českých Horných Počerniciach?

Vždy si dôkladne vyberáme miesta, kde plánujeme investovať, a je pre nás dôležité, aby nás prijala miestna komunita. V princípe sledujeme tri faktory. Zamestnávame veľké množstvo ľudí, preto v prvom rade umiestňujeme investície do regiónov s vysokým potenciálom kvalitnej pracovnej sily. Naše investície bývajú vysoké, preto si musíme byť istí, že ich dokážeme čo najlepšie zužitkovať. K tomu potrebujeme transparentné zákony, ktoré povoľujú výstavbu a nonstop prevádzku. Tretím faktorom je infraštruktúra. Sme radi, že sme toto všetko našli práve v Seredi.

S akou výškou investície počítate v Seredi?

Číslo neplánujeme zverejňovať. Na Slovensko však prinášame vysoko sofistikované hardvérové a softvérové vybavenie. Môžem vás preto uistiť, že naša investícia je významná.

Čo presne bude náplňou práce nového slovenského centra?

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Rubrika Podnikanie

Tagy Amazon

Diskusia (0 reakcií)