Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Viceprezident Amazonu: Plánujeme tu zostať dlho

Najväčší svetový e-shop Amazon pridáva na mapu svojich logistických centier Slovensko. O novej investícii v Seredi sa TREND rozprával s viceprezidentom Amazonu pre Európu Royom Perticuccim.

09.03.2017, 21:25 | Marek Legéň | © 2017 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Prečo ste sa rozhodli postaviť nové centrum nedoručených zásielok práve na Slovensku?

Investícia je dôsledkom úspešného pôsobenia Amazonu v Bratislave, kde v administratívnych priestoroch zamestnávame už 850 ľudí. Nové centrum pomôže uspokojiť rastúci dopyt a zaistiť zákazníkom rýchly a spoľahlivý servis, na aký sú v celej Európe zvyknutí. Sme rýchlo rastúca firma a je skvelé, že sa nám podarilo investíciu na Slovensku zrealizovať tak rýchlo.

Neprehliadnite

Amazon narazil na administratívne prekážky pri plánovaných investíciách v Česku. Neobávate sa podobných prieťahov na Slovensku?

Sme veľmi spokojní s naším rozhodnutím investovať na Slovensku. Budeme pokračovať v rozširovaní kancelárskych priestorov v Bratislave a ponúkneme prácu viac než tisícke ľudí v logistickom centre v Seredi. Plánujeme tu zostať dlho.

Súvisí vaša investícia na Slovensku s tým, že ste vlani upustili od výstavby centra s podobnou náplňou práce v českých Horných Počerniciach?

Vždy si dôkladne vyberáme miesta, kde plánujeme investovať, a je pre nás dôležité, aby nás prijala miestna komunita. V princípe sledujeme tri faktory. Zamestnávame veľké množstvo ľudí, preto v prvom rade umiestňujeme investície do regiónov s vysokým potenciálom kvalitnej pracovnej sily. Naše investície bývajú vysoké, preto si musíme byť istí, že ich dokážeme čo najlepšie zužitkovať. K tomu potrebujeme transparentné zákony, ktoré povoľujú výstavbu a nonstop prevádzku. Tretím faktorom je infraštruktúra. Sme radi, že sme toto všetko našli práve v Seredi.

S akou výškou investície počítate v Seredi?

Číslo neplánujeme zverejňovať. Na Slovensko však prinášame vysoko sofistikované hardvérové a softvérové vybavenie. Môžem vás preto uistiť, že naša investícia je významná.

Čo presne bude náplňou práce nového slovenského centra?

Dočítajte celý článok
Článok je súčasťou prémiového obsahu, vyšiel v týždenníku TREND 10/2017. Ak ste predplatiteľom a článok sa nezobrazuje celý, skontrolujte si prihlásenie a prečítajte si rýchly návod ako získať prístup k digitálnym službám TRENDU.
Vyberte si predplatné od 3,99 €
  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Rubrika Podnikanie

Tagy Amazon, Roy Perticucci

Diskusia (0 reakcií)