Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Ako Maguss bojuje proti trollom

18.03.2017, 14:00 | Marián Biel | © 2017 News and Media Holding

Tím Maguss na vlaňajších StartupAwards.SK vyhral kategóriu Art&Design. Pôsobil nenápadne a ako jediný z finalistov zastupoval herný priemysel. Maguss je hra pre smartfóny, v ktorej v reálnom svete zbierate virtuálne predmety a bojujete s čarodejníkmi.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika

Podnikanie

Tagy

hra, Maguss

Zatiaľ čo hráči sa, okrem iného, stretnú s virtuálnymi trollmi, partia tvorcov hry okolo Ondreja Tokára si užíva tých internetových.

Fanúšik Harryho Pottera

Maguss je multikultúrny projekt. Zakladateľom a výkonným riaditeľom je Slovák žijúci v Dánsku, ďalší členovia tímu sú z Holandska, Portugalska či Ukrajiny – a aj sa v rôznych krajinách nachádzajú. Prečo práve krajina Hansa Christiana Andersena?

O. Tokár bol v maturitnom ročníku rozhodnutý, že chce skúsiť niečo nové. Dánsko bola pragmatická voľba: bezplatné štúdium a angličtina, ktorou sa tam dá bežne dohovoriť. V Dánsku vyštudoval softvérový vývoj a začal tam pracovať ako programátor pre marketingovú spoločnosť.

Pred troma rokmi mu priateľka naplánovala výlet tematicky zameraný na Harryho Pottera. O. Tokár ako veľký fanúšik tejto ságy navštívil štúdiá v Laevesdene, kde Warner Bros sériu filmov o mladom čarodejníkovi natáčal. Previezli sa aj na lokomotíve, ktorú fanúšikovia poznajú ako Hogwarts Express. Vtedy začal uvažovať, ako by tento fantastický svet dostal bližšie k reálnemu. Až vznikla myšlienka na vytvorenie mobilnej hry s magickou paličkou.

Výhodou života v Dánsku je aj nízka miera byrokracie. „Založenie spoločnosti tu trvá tak dlho, ako si objednať kebab cez internet. Požiadavka relatívne nízkeho počiatočného vkladu všetko uľahčila a firma bola na svete,“ spomína O. Tokár. Hoci sa pohyboval v oblasti softvéru, na vývoj hry si sám netrúfal.

Nasledovalo teda hľadanie vhodných kolegov. V jeho tíme sa prestriedalo viacero ľudí, menil sa aj ich počet, až nakoniec ostalo päť skalných. „Časom sme zistili, že kvantita nezaručuje kvalitu, a na projekte pracujeme v úzkom kruhu,“ hovorí O. Tokár.

Zdroj: startupawards.sk, Maguss

Na druhý pokus

Maguss prešiel klasickým start-upovským vývojom: nápad sa obrusoval a ladil, veľa sa zmenilo. Ale nie jadro, ktorým je boj proti mágom a potvorám a zbieranie predmetov rozmiestnených na bodoch záujmu na skutočnej mape nášho sveta. Najprv na to zamýšľali využiť tagovanie laserom – triafanie do špeciálnych terčov na protihráčoch.

Dočítajte celý článok
Článok je súčasťou prémiového obsahu, vyšiel v týždenníku TREND 11/2017. Ak ste predplatiteľom a článok sa nezobrazuje celý, skontrolujte si prihlásenie a prečítajte si rýchly návod ako získať prístup k digitálnym službám TRENDU.
Vyberte si predplatné od 3,99 €
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika Podnikanie

Tagy hra, Maguss

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.