Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čo dostane Slovák za Nobelovu cenu

15.03.2017, 10:12 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Dostane Slovák Nobelovu cenu? pýtala sa reklamná kampaň na nový developerský projekt v bratislavskom Novom Meste pred dvomi rokmi. Projekt Nobelova vstupoval do dlho ustrnutej lokality bývalého priemyselného areálu Istrochemu.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika

Extra reality

Na jednej strane pôvodné bytovky a ich obyvatelia nabrúsení na niekoľkoročný stavebný ruch, na druhej obrovské nevyužité pozemky s dobrým prístupom verejnou dopravou. Šikovné spojenie názvu ulice a prestížneho ocenenia v reklamnom slogane bolo podporené primeranými cenami za bývanie, ktoré majitelia práve preberajú od developera Sitno Holding Real Estate. Dokončená je prvá etapa, výstavba bude pokračovať ešte do jesene budúceho roka.

Lokalitu čakajú zmeny

Nobelova je prvý nový projekt na území bývalej chemickej továrne. Hneď vedľa sa už začali práce na prestavbe niekdajšej ubytovne na bytový dom Kubik. Lokalita neďaleko Račianskej ulice či Ľudovej štvrte má veľký potenciál rozvoja formou logickej premeny industriálneho priestoru na novú mestskú štvrť. Problém je, že sa samospráva pustila do obstarávania územného plánu zóny, ktorý určí pravidlá výstavby až po začiatku stavebných prác.

Nobelovu tak sprevádzali protesty obyvateľov zo susedstva a námietky mestskej časti k dopravnému napojeniu, parkovaniu a malému odstupu od starších bytoviek. Po návšteve čiastočne dokončeného komplexu možno zhodnotiť, že umiestnenie vzhľadom na okolitú zástavbu sa veľmi neodlišuje od susedných štvrtí. Problémom však môže byť dopravný prístup. Zabezpečuje ho jediná cesta s odbočením z Nobelovej medzi pôvodnými bytovkami. Komunikácia na pozemku samotného projektu je obojsmerná s kolmými parkovacími miestami po celej dĺžke a budú na ňu ústiť po tri výjazdy z podzemných garáží aj z vonkajších parkovísk.

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

 • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
 • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
 • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

 • Tlačiť
 • 0

Rubrika Extra reality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.