Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Haly sa menia na 3D priestor pre biznis

22.03.2017, 05:01 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Po vypuknutí krízy sa realitný trh prepadol. Klesli ceny bytov a spomalila sa ich výstavba, investori prehodnocovali a odkladali projekty nových nákupných centier a kancelárskych komplexov. Najstabilnejším segmentom zostali priemyselné a logistické nehnuteľnosti.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika

Extra reality

Haly sa stavali a investori kupovali celé portfóliá. Ich developeri teraz čelia výzve rozmachu internetového obchodu, hovorí Peter Bečár, výkonný riaditeľ spoločnosti P3 pre strednú a východnú Európu.

V posledných troch rokoch vidíme výrazný nárast kancelárskej aj retailovej výstavby. Ako sa darí logistickým a priemyselným developerom?

Logistika bola veľmi stabilná aj počas krízy. Banky aj investori mali stále záujem investovať v tomto segmente. Rovnako trval záujem klientov o prenájom priestorov a to nám umožnilo ďalej rásť. Najmä v strednej a východnej Európe bol stále priestor na rast logistiky a výroby. Firmy chceli prísť do regiónu jednak pre rozširovanie kapacít, ale aj kvôli centralizácii služieb, nebolo tu však dosť priestorov. Aj preto počas krízy, ktorá zasiahla iné segmenty, zostali dôvody na výstavbu logistických centier.

Dočítajte celý článok
Článok je súčasťou prémiového obsahu, vyšiel v týždenníku TREND 11/2017. Ak ste predplatiteľom a článok sa nezobrazuje celý, skontrolujte si prihlásenie a prečítajte si rýchly návod ako získať prístup k digitálnym službám TRENDU.
Vyberte si predplatné od 3,99 €
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika Extra reality

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.