Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Možno nespasíme svet, 
ale niekde začať treba


15.03.2017, 10:12 | Rastislav Amrich | Jarmila Horváthová

Mám rád v živote aj v práci nadhľad a z tohto postoja sa potom odvíja aj moja každodenná existencia.


 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Každý mladý človek má svoje sny a predstavy a ja som chcel byť spočiatku investičný bankár. Keďže v Košiciach, odkiaľ pochádzam, sa nedalo v tomto odbore pracovať, odišiel som do Bratislavy. Ako vysokoškolák som síce začínal v banke pri priehradke, ale postupne som sa k investičnému bankovníctvu dostal.


No moji rodičia, presnejšie viac mama, vždy túžili mať hotel. Keď sa naskytla pred 15 rokmi možnosť kúpiť jednu budovu, rozhodli sa svoj sen si splniť. Tak sme sa stali hotelierskou rodinou a ja som sa vrátil naspäť do Košíc. Deň hoteliera má tú výhodu, že doslova každý je iný. Druhou stránkou je, že nikdy vlastne nemáte naozajstné voľno. Je to nepretržitá prevádzka, 24 hodín denne, 7 dní v týždni a nech ste kdekoľvek, vždy v podvedomí myslíte na to, čo sa tam deje.


Sme najdlhšie fungujúci certifikovaný ekologický hotel na Slovensku a to, ako to robíme, vyplýva len z toho, ako sme ako rodina žili a žijeme. Rodičia vždy napríklad veľmi dbali na to, aby sme v domácnosti produkovali čo najmenej odpadu. Keby ste prišli k nám domov, možno by ste si mysleli, že sme čudáci, ako všetko, čo je na vyhodenie, zrecyklujeme. Boli sme k tomu so sestrou, s ktorou hotel vedieme, vychovávaní od malička. Dokonca keď sme boli malí, chodili sme cez víkendy predávať veci na blšák na Dominikánske námestie v rámci hesla, že keď to už nepotrebujeme my, nie je nikde napísané, že to nepotrebuje niekto iný.


Dočítajte celý článok
Článok je súčasťou prémiového obsahu, vyšiel v týždenníku TREND 11/2017. Ak ste predplatiteľom a článok sa nezobrazuje celý, skontrolujte si prihlásenie a prečítajte si rýchly návod ako získať prístup k digitálnym službám TRENDU.
Vyberte si predplatné od 3,99 €
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika Život, ktorý mám rád/rada

Súvisiace články

Jasná: slovenský pokus o alpské stredisko

Jasná: slovenský pokus o alpské stredisko

Po výstavbe lyžiarskej infraštruktúry sa investori začínajú pozerať na doplnkové služby a nové ubytovacie kapacity v najväčšom stredisku na Slovensku 4

Prečo robíte čoraz viac, ale urobíte menej

Ficov strach

Šéf Lidla: Chceme byť jednotka aj v platoch

Smetiarske zákazky si delia dvaja švagrovia

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.