Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Petržalské Slnečnice dostali potrebné svetlo

15.03.2017, 10:12 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Jeden rok bez mesiaca uplynul a my sme sa vrátili do Slnečníc. Developer Cresco Group dokončil ďalšiu časť druhej fázy viladomov v Petržalke. Najsilnejším dojmom z opakovaných návštev je ten, že Slnečnice už začínajú fungovať ako nová štvrť.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika

Extra reality

Po bytovkách a radových rodinných domoch sa stavajú viladomy, fungujú obchody a služby. Napriek tomu, že výstavba bude ešte veľmi dlho pokračovať, Slnečnice nepôsobia ako stavenisko. Architekti z ateliéru Compass s developerom sa od začiatku snažia tvoriť prostredie na bývanie. Práve úprava verejných a polosúkromných priestorov je silnou stránkou projektu a patrí medzi najkvalitnejšie na Slovensku – aj vzhľadom na rozsah.

Nová štvrť

Doteraz bolo v Slnečniciach dokončených a odovzdaných 410 bytov a 70 rodinných domov. Aktuálne skolaudované bloky, ktoré hodnotíme v rámci tohto Rande s realitou, prinášajú ďalších 207 bytov. Do konca roka pribudne ešte 220 jednotiek v dvoch dokončovaných objektoch. Hotová tak bude tretina Zóny viladomy.

Prechádzka po dokončenej časti ponúka pohľad na kvalitne a esteticky upravené priestory medzi domami. Nechýbajú detské ihriská, športoviská, oddychové plochy, priestory pre komunitné záhrady. Oplotenie šestice dokončovaných viladomov však nepovažujeme za šťastné rozhodnutie. Doprava vnútri zóny je riešená prakticky. Avšak vzhľadom na to, že viladomy majú byť komornejším bývaním ako Zóna mesto nadväzujúca na pôvodné sídlisko, lepšie by bolo menej áut na povrchu. Opakujeme pripomienku z minulého Rande s realitou – žiadalo by sa viac pestrosti a odvahy v architektúre.

Dočítajte celý článok
Článok je súčasťou prémiového obsahu, vyšiel v týždenníku TREND 11/2017. Ak ste predplatiteľom a článok sa nezobrazuje celý, skontrolujte si prihlásenie a prečítajte si rýchly návod ako získať prístup k digitálnym službám TRENDU.
Vyberte si predplatné od 3,99 €
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika Extra reality

Súvisiace články

Viladomy zasvietili

Viladomy zasvietili

Veľkorysé a presvetlené priestory poznačili iba kozmetické nedorobky remeselníkov, ktoré sa dajú ľahko odstrániť (pohľad odborníka)

Jasná: slovenský pokus o alpské stredisko

Prečo robíte čoraz viac, ale urobíte menej

Ficov strach

Šéf Lidla: Chceme byť jednotka aj v platoch

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.