Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Šach na ľade


19.03.2017, 17:00 | Radka Horynová

Projektový manažér Viktor Javorský popri práci športuje a vyskúšal už mnohé „novšie športy“. Po firemnej konferencii raz mali ako teambuildingovú aktivitu curling.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika

Enjoy

„Dovtedy nikto z nás tento šport nepoznal. Prečítal som si len, že základom je snaha hráčov dopraviť curlingové kamene po ľade čo najpresnejšie do terča, podobného tomu lukostreleckému. Dostali sme odporúčanie teplo a pohodlne sa obliecť a vyrazili sme na špeciálne upravenú ľadovú plochu.

Na ľade nám inštruktor vysvetlil základy, pravidlá a taktiky, vyskúšali sme si vhadzovanie kameňa, zametanie a začali sme v tímoch hrať. Po chvíli sme prestali vnímať, že robíme trochu čudné pohyby ako zametanie alebo kľačanie na ľade.

Spôsobom zametania sa dá celkom slušne ovplyvňovať dráha a smer kameňa. Bavilo nás vymýšľať stratégie, kam cieliť kameň, do ktorého súperovho kameňa ním trafiť, kam ho má odhodiť, aby v strede terča pristál náš kameň.

Niektorí naši obchodníci preto curling prirovnali k biliardu. Ku koncu hry sme už hlučne spolu jasali, keď nám naša stratégia vyšla. Musím povedať, že nás to celkom spojilo, hoci každý z kolegov mal inú kondičku, vek aj športové dispozície. Celkom vhodná team­buildingová aktivita,“ opisuje svoje dojmy z hry Viktor.


Zdroj: Radka Horynová

Začiatky u nás


Bývalý predseda Slovenského curlingového zväzu a jeden zo zakladateľov Juraj Kapolka hovorí, že pre mnohých ľudí na Slovensku tento šport vyzerá exoticky a je pre nich stále neznámy, hoci sa u nás hrá už 15 rokov.

„Ako bývalý predseda zväzu si dobre pamätám na úplný začiatok tohto športu, keď sa partia nadšencov okolo Pavla Kociana rozhodla založiť svoj prvý curlingový tím na Slovensku. Začiatky boli ťažké, bez výstroja, bez vhodného ľadu. Vtedy pred 15 rokmi nám veľmi pomohli českí curleri. Pozvali nás do Brna, aby sme si to vyskúšali a naučili sa. Dnes máme na Slovensku dve curlingové haly, asi dvesto registrovaných curlerov aj tímy, ktoré nás v rôznych kategóriách reprezentujú na majstrovstvách Európy a majstrovstvách sveta. Tak ako niektoré športy zažívajú útlm, práve curling je olympijský šport, ktorý zažíva vo svete rozmach. Budujú sa nové haly, curling sa dostáva do ďalších a ďalších krajín. Veľkou prekážkou pre jeho rozvoj v nových krajinách je absencia ľadovej plochy,“ hovorí Juraj Kapolka.

Dočítajte celý článok
Článok je súčasťou prémiového obsahu, vyšiel v týždenníku TREND 11/2017. Ak ste predplatiteľom a článok sa nezobrazuje celý, skontrolujte si prihlásenie a prečítajte si rýchly návod ako získať prístup k digitálnym službám TRENDU.
Vyberte si predplatné od 3,99 €
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika Enjoy

Tagy šach, Viktor Javorský

Súvisiace články

Jasná: slovenský pokus o alpské stredisko

Jasná: slovenský pokus o alpské stredisko

Po výstavbe lyžiarskej infraštruktúry sa investori začínajú pozerať na doplnkové služby a nové ubytovacie kapacity v najväčšom stredisku na Slovensku 4

Prečo robíte čoraz viac, ale urobíte menej

Ficov strach

Šéf Lidla: Chceme byť jednotka aj v platoch

Smetiarske zákazky si delia dvaja švagrovia

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.