Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Viladomy zasvietili

15.03.2017, 10:12 | Martin Marec

Nové viladomy sú architektúrou a hmotou pokračovaním prvej a druhej fázy Slnečníc, ktoré sme navštívili minulý rok. Projektanti sa s nimi pohrali viac.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika

Extra reality

Fasády majú nápaditejšie členenia – skosenia stĺpov a ostení lodžií, ktoré zlepšujú presvetlenie a preslnenie bytov – a vhodné variácie v zemitých farbách. Kvalitatívne však nadväzujú na druhú etapu klasickou fádnou kontaktnou zateplenou fasádou so šúchanou omietkou, veľkými lodžiami a terasami, ale s monotónnym zábradlím s nie veľmi šťastným kotvením do podlahy. Opakujú sa tiež francúzske okná s radiátormi osadenými za sklom.

Medzi objektmi je veľmi pekný priestor dotvorený zeleňou, terénnymi vlnami, ktoré sa využili aj na bezbariérový prístup k domom. Veľmi vhodne je osadený prístrešok pre kontajnery s čipom na vstup, ku ktorému budú mať obslužné vozidlá komfortný prístup. Veľmi nás zaujalo nápadité riešenie hlavného vstupu do jedného z objektov. Schodisko do dvoch strán môže slúžiť aj na pohodlné sedenie či osadenie kvetináčov.

Zdroj: Daniel Suchý

Dočítajte celý článok
Článok je súčasťou prémiového obsahu, vyšiel v týždenníku TREND 11/2017. Ak ste predplatiteľom a článok sa nezobrazuje celý, skontrolujte si prihlásenie a prečítajte si rýchly návod ako získať prístup k digitálnym službám TRENDU.
Vyberte si predplatné od 3,99 €
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika Extra reality

Súvisiace články

Petržalské Slnečnice dostali potrebné svetlo

Petržalské Slnečnice dostali potrebné svetlo

Dokončením druhej fázy bude hotová tretina Zóny viladomy, novostavba už začína pôsobiť ako štvrť (pohľad redakcie)

Jasná: slovenský pokus o alpské stredisko

Prečo robíte čoraz viac, ale urobíte menej

Ficov strach

Šéf Lidla: Chceme byť jednotka aj v platoch

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.