Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Čo priniesli ľudu novodobí páni revírov

18.04.2017 | Ivan Haluza

Diskusia (5 reakcií) Pravidlá diskusie

19.04.2017 | Sorry jako!!!

Novodobi "pani" priniesli ľudu aj ničenie turistických prístreškov. Slanske vrchy, Grimov láz, pod Simonkou. Vraj menezeri z jedného blízkeho nie veľmi výhodné kupeneho masokombinatu ho dali strhnúť dvoma terennymi autami, vravia miestni a castuju ich nepublikovatelnymi slovami. Nie je to jediný prípad prejavu ich intelektu.

19.04.2017 | Sorry jako!!!

Tu sú dve petície:
https://www.peticie...
a
https://www.peticie...
podporil som obe.. :-)

19.04.2017 | Martiman

Preco obe? Vsak tie dve peticie idu proti sebe.

19.04.2017 | lukic

Ale ved narast poctu zveri je nuteny regulaciou.. rocny narast je cca 10%

22.04.2017 | Matúš Štulrajter

Príde mi naozaj vtipné ako jednostranne nazerá na problematiku autor článku.. Som poľovník a autor nižšie spomínanej petície za reguláciu ochranárskych združení (https://www.peticie.com/limitacia_ochranarskych_z­druzeni). A vôbec sa mi nepozdáva aktuálna situácia v oblasti poľovníctva. Problémov je mnoho a jedným z nich je aktuálny trend privatizácie revírov len na základe veľmi simplifikovaného kritéria - cenovej ponuky.

Tento článok je však napriek tomuto naozaj jednostranný.. Autor naozaj nepozeral na uverejnené dáta kriticky.. Konkrétne uvediem príklad dopravných nehôd, kde autor do kontextu uvádza len početnosť zveri v kontexte s počtom zrážok, vôbec však nerieši väčší počet áut na ceste, hustotu premávky, neexistujúce prechody pre divú zver na novovybudovaných infraštruktúrach či podstatne vyššie rýchlosti akými sa dnes v porovnaní s napr. 90-tymi rokmi jazdí.

Tiež autor poukazuje na škody na poľnohospodárskych plodinách, ale ani slovkom nespomenie to, že aktuálny prístup poľnohospodárov k pestovaniu monokultúr na veľkých rozhlohách je rovnako veľkým dôvodom pre rastúce škody na plodinách, ako samotný rastúci počet zveri. Stačí si uvedomiť, že ak niekto nasadí 10 hektárov kukurice do súvislého poľa hneď pri vodnom zdroji, tak diviaky nebudú mať dôvod anilen opustiť pole, kým bude čo žrať.. A poľovníci sa k ním dostanú len ťažko.. To by sme museli naozaj vykynožiť všetky prasatá na Slovensku, aby sme škodám na takýchto poliach zabránili..

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.