Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Ktorí známi biznismeni prehadzujú pušku cez plece

19.04.2017, 05:02 | Ivan Haluza | © 2017 News and Media Holding

Z poľovníctva sa stala záľuba najmä majetnejších biznismenov, právnikov či lekárov. Dnes už lovia hlavne tí, ktorí lesy i polia vlastnia alebo majú dosť peňazí, aby si poľovné revíry prenajali. Prinášame prehľad známych slovenských podnikateľov v zelenom.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Ivan Kmotrík

Majiteľ jednej z najväčších priemyselno-developerských skupín v krajine Grafobal Group

Zdroj: SITA/Monika Zaťková

Je jedným z najväčších „zberateľov“ revírov. Iba na Zahorí, kde býva, ich má až vyše desiatku na vyše 30 tisícoch hektárov. A ďalšie má mať aj v iných častiach krajiny. O svoje revíry i zver v nich aj dosť dbá. Daniel ulovený v jeho teritóriu je slovenským trofejovým rekordom.

Neprehliadnite

Aj sám I. Kmotrík pritom poľuje dosť často. No z revírov úplne nevytláča ani miestnych. Pri počte a rozlohe revírov sa už nemôže spoľahnúť iba na svojich známych. V jednom z jeho najcennejších záhorských revírov Raková, ktorý ma vyše štyri a pol tisíca hektárov, poľuje až vyše 60 chlapov.

„Medzi poľovníkmi v revíri Raková zostalo aj množstvo miestnych chlapov. I keď, samozrejme, pán Kmotrík tu zaviedol nové, prísnejšie pravidlá,“ hovorí hospodár tohto revíru Ján Flamík.

Pokračovanie článku - stránka 1 z 6
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Tagy lov, poľovníctvo

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.