Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

NDS vyrába katastrofu. Na diaľnici pri Žiline tiká časovaná bomba

15.04.2017 | Ján Kováč

Diskusia (14 reakcií) Pravidlá diskusie

13.04.2017 | Roman Kanala

Diaľnica Bratislava - Košice bude hotová do roku 2019. Tentokrát naozaj. Cez Budapešť a Miškolc.
https://blog.etrend...

14.04.2017 | mba

Aj tento dalsi SK tunel v tuneli ukazuje dosledky korupcie v kazdodennom zivote: stavbari prestavaju byt schopni stavat, stracaju profesionalnu cest. Bud nevedia planovat/rozpoctovat, alebo stavat. Vsetko zle. U sukromneho investora by uz skoncili krachom. U NDS pod Ficovou kuratelou odidu este aj s tucnym balikom naviac prac. Fico uz ocikal aj Orban.

15.04.2017 | Roman Kanala

Problém je, že od samého začiatku majú slovo stavbári. Tí by správne mali byť pod stolom a vyliezť, keď ich zavolajú. Oni sú však na stole a žerú vo všetkých tanieroch a celému tomu šéfujú.

Problémy sú počnúc trasovaním. Potom plánovaním a financovaním. Potom sú problémy aj so súťažami a napokon i s vyhotovením, kvalitou i termínmi. Nehovoriac o prekračovaní rozpočtov a hier o dodatky.

Diaľnicu tak nemá nik a celá krajina funguje pod svojím ekonomickým potenciálom. Kedy bude na Zlodejsku ako na Švajčiarsku po švajčiarsky? Nikdy. Prečo? Lebo sa Zlodejsko nepribližuje, ale vzďaľuje. Kedy sa Zlodejsko prestane vzďaľovať? Až sa na Zlodejsku prestane kradnúť.

15.04.2017 | lstulajter

Košičania vedia, že už samotné meno Dúha je garanciou problémov.

16.04.2017 | antiboss

A smrteľný úraz teraz navyše, pre lajdáckosť.

16.04.2017 | Max Maxo

slovenský stavbári spodina v Európe....to čo predvádzajú naše stavebné firmy v rukách bývalých mafiánov je až tragické
stavajú pomaly draho a nekvalitne...nikto v Európe nedá SK firmám zákazku..babrákom

16.04.2017 | handlovčan

Spoliehať sa na názor tzv.ministra Počiatka mohol len čistý zúfalec.Počiatek rozumel geologickým podmienkám ako Érseg slovenčine.

16.04.2017 | Pavol Čižmárik

NDS nevyraba katastrofu na tomto useku.
NDS tu katastrofu vyrobila davno, skandaloznym vyhodnocovanim a vyhodnotenim tendra na vystavbu tunela.
Vlastne, NDS a jej predstavitelia pri onom "vyhodnocovani" iba saskovali a podpisovali. Katastrofu naprojektoval smerostav.

18.04.2017 | rusak

Žeby Taliani nevedeli stavať tunely to pochybujem. Dúha na tunely prevzala firmu Uranpres z SNV ktorá mala podiel na viacerých stavbách tunelov napr. aj tunela Branisko. A tretia poznámka, k dialničným stavbám sa v mediach často vyjadruje istý Čermák bývalý zamestnanec NDS nominant Slotu. Poznám ho z Váhostavu tam mal na starosti informatiku, nikdy so stavarinou neprišiel do styku, jeho neslávny odchod z firmy bol po vzájomnej bitke s jedným z riaditeľov firmy Váhostav.

18.04.2017 | Kmeť Marian

bankrotár a Tunelár Remeta, ktorý nedokázal postaviť ani prieťah cez Prešov dostal túto stavbu - nuž je to osvedčený tunelár a podvodník , proste ficov človek - k tejto svoloči smradlavej zlodejskej SMERackej niet už čo dodať, jedine skvelé predsedníctvo, ktoré sa tiež neobyšlo bez SMERackych rabovačiek

18.04.2017 | Morris

Zaujalo ma potrebne rozsirenie niektoreho z usekov na 6 pruh. Nechcem to spochybnovat, ze to nebude v buducnosti treba - to neviem.

Ale ked prihliadnem na to ako ide dopredu autonomne vozidla, ci o 20 - 30 rokov bude treba taku kapacitu.

18.04.2017 | Roman Kanala

Keď to je na Žilinu, tak na Žiline sa nešetrí.

19.04.2017 | Palmar

Iné štáty (Maďarsko, Slovinsko, Chorvátsko,...) dokázali postaviť stovky kilometrov súvislých diaľnic, iba na Slovensku sa nič nedá... Odporné...

24.04.2017 | Palmar

Dúha s Remetom sa prednedávnom predviedla v Košiciach pri Modernizácii elektrickových tratí... Bola to katastrofa. Sa čudujem že takej firme niekto ešte dal ďalšiu zakázku... pokiaľ ovšem ten niekto nie smer-pozitívny, ako Raši.

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.