Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Wellness + hory 
= Stará Lesná


16.04.2017, 05:00 | Jarmila Horváthová | © 2017 News and Media Holding

Generácie, ktoré zažili či ako deti alebo ako dospelí obdobie rekreácií v 70. a 80. rokoch minulého storočia, sa ešte dobre pamätajú. Keď sa išlo na dovolenku do Vysokých Tatier, išlo sa buď do niektorej z „eROH-áckych“ zotavovní, alebo – do Starej Lesnej.

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika

Enjoy

Dedina pod Tatrami, aj keď trochu mimo hlavného tatranského diania (ale naozaj len trochu, keďže do Tatranskej Lomnice je to kilometer a do Starého Smokovca tri), má turistickú tradíciu. V jej histórii sa uvádza, že už za prvej republiky tu zamestnával ľudí turizmus a aj za socializmu bola obľúbenou lokalitou. Hneď niekoľko podnikov a inštitúcií si tu postavilo svoje rekreačné zariadenia. Boli dokonca časy, keď bolo v Starej Lesnej viac lôžok ako v známejších susedných tatranských osadách.


Tu asi treba hľadať korene fenoménu, ktorým je Stará Lesná na Slovensku výnimočná. Je tu určite najvyššia koncentrácia štvorhviezdičkových wellness hotelov v celej krajine – na možno cca 300 metroch sú tri – Kontakt Wellness Hotel, Lesná a Horizont Resort. Keby sme tento článok písali o pár mesiacov skôr, napísali by sme, že štyri, ale štvrtý, hotel ­Hills má svoje dni v súčasnej podobe spočítané.


Vonkajšie priestory na oddych v Kontakt Wellness HotelZdroj: Kontakt Wellness Hotel

Z podnikových ubytovní špičkové hotely


Jeden z nich – Kontakt Wellness Hotel je považovaný za priekopníka moderného wellness na Slovensku. Bol prvý, kde bolo také vybavenie, ako ho poznáme dnes z iných hotelov. Pritom tu nie je napríklad termálny prameň, ktorý býva dôvodom na založenie „wellness destinácie“. Teda aby sme boli presnejší – v katastri obce sme termálny prameň našli, ale nie je zatiaľ využívaný a nie je v miestach, kde sa nachádzajú súčasné hotely.


Prečo teda práve Stará Lesná? Daniela Krempaská, šéfka marketingu a sales hotela Lesná, pri zamyslení sa nad touto otázkou konštatuje, že je to asi dané históriou oblasti, keď si tu v minulosti veľké firmy postavili rekreačné objekty. „Tie postupne zmenili majiteľov, prerábajú sa na moderné hotely a wellness služby sú dnes akousi samozrejmosťou, ktorú hosť očakáva,“ myslí si.


Wellness v hoteli LesnáZdroj: Kontakt Wellness Hotel

Tak či tak, ak niekto chce mať počas dovolenky na jednom mieste hory (zo Starej Lesnej sú v jasnom počasí Vysoké Tatry ako na dlani), kvalitné ubytovanie, wellness a výborné jedlo, tak Stará Lesná je ideálna. Tu je všetko z toho. Keďže hotelové wellness sú v každom z troch hotelov prístupné aj pre nehotelových hostí, komu sa pri dlhšom pobyte, „vlastný“ areál zunuje, môže využiť za pár eur ten susedný.


Keďže každý z hotelov sa pozicionuje trochu inak, každý si za čas svojho dlhšieho či kratšieho fungovania už vybudoval svoju klientelu. O ich kvalite svedčí aj ich umiestnenie v rebríčkoch TREND TOP Reštaurácie a hotely.


Vip Sky Lounge v hoteli Horizont ResortZdroj: Hotel Horizont Resort

Ako sa sem dostať


Najjednoduchšie, samozrejme, autom, ak z nejakého dôvodu idete verejnou dopravou, tak vlakom, prípadne autobusom do Popradu a odtiaľ premávajú do Starej Lesnej električky Tatranských elektrických železníc aj autobusy. Hoci chodia často, najrýchlejšie a najpohodlnejšie je ísť z 16 km vzdialeného Popradu taxíkom. Ten stojí, podľa taxislužby, na akú natrafíte (a či vás šofér zoberie kratšou alebo dlhšou trasou), 10 až 15 eur.

Totiž – zástavky električky aj autobusu sú vzdialené asi dva kilometre od hotelov. Buď po lesnej cestičke, alebo po – najmä cez víkendy – frekventovanej ceste. Jedna autobusová zástavka je síce aj pri hoteloch, ale tadiaľ jazdia spoje do a z Popradu len sporadicky.

Pokračovanie článku - stránka 1 z 3
Pokračovanie článku na ďalšej stránke

 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika Enjoy

Tagy Stará Lesná, wellness

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.