Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Wellness + hory 
= Stará Lesná


16.04.2017, 05:00 | Jarmila Horváthová | © 2017 News and Media Holding

Pokračovanie článku - stránka 2 z 3
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika

Enjoy

Najstarší funguje 15 rokov


Najstarší z trojice, Kontakt Wellness Hotel, funguje ako priekopník slovenského wellness už 15 rokov. Podľa riaditeľky Júlie Szaffkovej sa nároky hostí stále zvyšujú, a preto ponuku wellness centra už viackrát rozšírili – o novú saunu vo vonkajšom areáli, vonkajšiu vírivku a sedenie. Wellness je tu naozaj priestranné, priaznivci saunovania ich tu majú niekoľko druhov. My sme ocenili, že v dosť veľkom bazéne sa dá celkom slušne zaplávať, vonkajšia vírivka poteší vždy – či je zima alebo teplo. No a kto si oddych a pobyt vo wellness spája s tichom, resp. nepotrebuje pri ňom detský džavot, určite ocení, že do vitálneho sveta majú deti prístup len od tretej do piatej.


V Kontakte nemôžeme nespomenúť slovenský unikát a tým je jacuzzi bar. Je to bar s dvomi veľkými vírivkami na poschodí wellness centra, takže slová konzumovať bublinky v bublinkách tu dostávajú konkrétny obsah.


Horizont ResortZdroj: Hotel Horizont Resort

Najnovší aj s privátnou vírivkou


Hneď vedľa najstaršieho slovenského wellness hotela je ten najnovší – hotel Horizont Resort, ktorý otvorili minulý rok. Majiteľ, ktorý vlastní aj popradské AquaCity, prevádzkoval známu trojuholníkovú budovu od roku 2008. Už predtým tu stála desaťročia a stala sa symbolom Starej Lesnej. Pred súčasnou rekonštrukciou slúžila ako turistický hotel.

„Po rokoch prevádzky sme zistili, že čiastočná rekonštrukcia nestačí, a jedinou alternatívou bolo hotel kompletne prerobiť. Zvýšiť kapacitu ubytovania, orientovať celý hotel na Tatry a výrazne zvýšiť portfólio ponúkaných služieb,“ vysvetľuje Silvia Nawratovitzová, hotelová manažérka AquaCity Poprad. Už vstup do hotela vás príjemne naladí. Priestranná lobby je v tlmených prírodných tónoch a keď si sadnete do lobby baru, máte pri dobrom počasí Vysoké Tatry ako na dlani. Keď je pekne, možno na posedenie (alebo poležanie) využiť peknú terasu. Hotel má pekne upravený vonkajší areál s letnou terasou, multifunkčným ihriskom, detským ihriskom.


Zdroj: Kontakt Wellness Hotel

Hlavným tromfom Horizont Resortu je však určite jeho wellness, trúfame si povedať, že jeden z najkrajších na Slovensku. Antikorový bazén s protiprúdom a rôznymi vodnými atrakciami a tiež vodným barom. Barové stoličky sú priamo v bazéne ako v prímorských strdiskách. Je tu niekoľko druhov sedení a ležaní pri bazéne a krásne urobený saunový priestor. Je z cédrového dreva s niekoľkými druhmi sáun, oddychovou miestnosťou, vírivkou, ochladzovacím bazénom.


Ak je v susednom Kontakte jedinečný jacuzzi bar, tu majú inú špecialitu – na najvyššom poschodí hotela je privátna zóna Vip Sky Lounge s vírivkou na streche hotela a presklenou fínskou saunou až pre 10 ľudí. Za poplatok si ju možno rezervovať, panoramatický výhľad na štíty Vysokých Tatier, ak to počasie dovolí, je v „cene“. Rezervovať sa dá len ako celok, je jedno, či pre dvojicu alebo pre desať ľudí.


Zdroj: Hotel Horizont Resort

Pokračovanie článku - stránka 2 z 3
Pokračovanie článku na ďalšej stránke
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika Enjoy

Tagy Stará Lesná, wellness

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.