Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Wellness + hory 
= Stará Lesná


16.04.2017, 05:00 | Jarmila Horváthová | © 2017 News and Media Holding

Pokračovanie článku - stránka 3 z 3
Koniec článku - stránka 3 z 3
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika

Enjoy

Úspešná stávka na spa a gastronómiu


Hneď oproti Horizont Resortu, len cez cestu, sa nachádza ďalší z trojice hotelov – hotel Lesná. Spoločné s nimi má, že tiež vznikol rekonštrukciou niekdajšieho podnikového rekreačného zariadenia. No a podobne ako jeho susedia aj on má pod svojou strechou špecialitu – jediné hotelové značkové SPA by L´Occitane na Slovensku, ktoré je dokonca jediným spa tejto značky v štvorhviezdičkovom hoteli v Európe vôbec.


Okrem toho má hotel Lesná aj ďalšie osobitosti, čím sa líši od konkurencie – asi ako jediný klasický hotel na Slovensku má väčšinu izieb zariadených ako apartmány. S kuchynskou linkou, jedálenským stolom, pohodlnou sedačkou a ušiakom pred televízorom a oddelenou spálňou. Kuchynku oceňujú najmä rodiny s deťmi.


Majiteľ hotela Jozef Ivanič sa pri tvorbe konceptu riadil aj podľa príslovia, že láska ide cez žalúdok a dobre najedený hosť je spokojný hosť. Preto sa rozhodol staviť okrem špičkového spa, priestranných izieb aj na špičkovú gastronómiu.


Bazén v hoteli Horizont ResortZdroj: Hotel Horizont Resort

Koncept reštaurácie vytvoril a má ju pod „palcom“ jeden z najlepších slovenských šéfkuchárov Peter Ďurčo, majiteľ TOP Restaurantu v Žiline. Vynikajúce jedlo (ale treba povedať, že aj servis) sem tiež láka hostí aj na gastronomické víkendy s hosťovaním zahraničných šéfkuchárov. Boli sme tu napríklad na gastronomickom „trojboji“ – Slovensko-Španielsko-Taliansko, keď menu degustačnej večere pripravovali šéfkuchári z týchto troch krajín – a mali plno. Mimochodom, balíček večere s ubytovaním na jednu noc stál toľko, čo v Bratislave zvyknú stáť len degustačné večere tejto úrovne.


Tri hotely rovnakej kategórie a ešte vedľa seba – zákonite sa vynára otázka, či si neberú vzájomne hostí. Od každého z nich sme dostali odpoveď, že nie. Zhrnula to J. Szaffková. „Našich susedov nevnímame ako konkurenciu, sú noví, krásne zrekonštruovaní, ale aj naše wellness má svoje čaro, ktoré k nám láka našich verných, ale stále aj nových hostí. Takže sa môžeme len tešiť, že máme dobrých susedov a spoločne získavame dobré meno ako wellness destinácia v Tatrách.“


Až čas ukáže


Hotel s horším osudom. Štvrtým štvorhviezdičkovým hotelom v Starej Lesnej, ktorý tiež ponúkal kvalitné služby, bol klientmi obľúbený hotel Hills. Pred desiatimi rokmi, keď ho otvorili, patril medzi najlepšie na Slovensku. Prvý riaditeľ však vážne ochorel a musel z hotela odísť, potom mal hotel niekoľko prevádzkovateľov. Nakoniec sa ho rozhodli bratislavskí majitelia predať. Podľa informácií TRENDU z niekoľkých zdrojov novým majiteľom by sa malo stať popradské AquaCity, resp. jeho majiteľ, ktorý vlastní aj blízky hotel Horizont Resort. Firma nechcela túto informáciu komentovať. Je však viac než isté, že Hills v terajšej podobe zachovaný neostane.


Kto je konkurencia. Hoci Stará Lesná je najmä dovolenková destinácia, populárna je aj u korporátnej klientely. Daniela Krempaská z hotela Lesná hovorí, že v rámci tohto segmentu je obľúbená možnosť prenajať si celý hotel pre uzatvorenú spoločnosť. Tá je cenovo prístupná aj pre stredne veľké firmy. „Čo sa týka korporátneho segmentu, našou konkurenciou sú skôr hotely v Nízkych Tatrách, ktoré získavajú akcie, pretože sú z Bratislavy bližšie a lepšie dostupné a tiež majú centrálnejšiu pozíciu v rámci celého Slovenska. A majú v mimosezóne aj širšiu ponuku doplnkových aktivít a atrakcií,“ vysvetľuje.

Dočítali ste článok z TRENDU
Článok vyšiel v týždenníku TREND 15/2017. Ak ste predplatiteľ TRENDU alebo TRENDU Digital, prihláste sa alebo si aktivujte predplatiteľský prístup.
Vyberte si predplatné od 3,99 €
Pokračovanie článku - stránka 3 z 3
Koniec článku - stránka 3 z 3
 • Tlačiť
 • Poslať e-mailom
 • Oznámiť chybu
 • 0

Rubrika Enjoy

Tagy Stará Lesná, wellness

Diskusia (0 reakcií)

Nájdi vydanie

Výhody pre predplatiteľov TRENDU

 1. Zľavy

 2. Online služby

 3. TREND do tabletu

  • Aktuálny TREND aj archívne vydania na stiahnutie do aplikácií pre iOS/Android
 4. Ďalšie výhody

  • Doručenie do piatku vo Vašej schránke
  • Kedykoľvek si môžete zmeniť doručovaciu adresu
  • Kedykoľvek môžete prerušiť predplatné na ľubovoľný čas a neskôr si ho obnoviť

Všeobecné obchodné podmienky pre predplatné
Kontakt:
(02) 3215 3121-2, trendpredplatne@newsandmedia.sk

Darovací list na stiahnutie

Knihy a digitálne médiá

Tituly v našej ponuke máme na sklade a predplatitelia TRENDU si ich môžu objednať so zľavou. Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10 až 20-percentnú zľavu.

Prečo Dobré zmluvy

Naozaj sa dá spoľahnúť na vzory zadarmo stiahnuté z webu? Neznámeho pôvodu a niekoľko rokov staré? Dobré zmluvy prinášajú viac ako 150 aktuálnych vzorových dokumentov. Všetky sú overené advokátskou kanceláriou:

Ak ste predplatiteľ TRENDU, nezabudnite sa pred objednaním prihlásiť. Automaticky dostanete 10-percentnú zľavu. Pozrite si aj dokumenty na bezplatné stiahnutie.

Daňové vzory a judikáty

Daňové vzory obsahujú vzory 60 najčastejšie používaných dokumentov v daňovom konaní (komunikácii s daňovými úradmi), Daňové judikáty 40 reálnych judikátov z daňového práva s odborným komentárom. Vychádzajú z praxe skúseného daňového právnika - ich autorom je advokát JUDr. Patrik Benčík, ktorý má za sebou viac ako 100 daňových súdnych sporov. Niekoľko rokov pracoval ako právnik na vtedajšom Daňovom riaditeľstve SR, je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií z oblasti daňového práva.